Aktualizacja: 18.02.2016 06:35 Publikacja: 18.02.2016 06:35
Foto: www.sxc.hu
Do 10 maja wszyscy zainteresowani mogą za pośrednictwem strony internetowej Komisji zgłaszać swoje propozycje usprawnienia dzisiejszego systemu rozwiązywania sporów dotyczących podwójnego opodatkowania. Bruksela uzasadnia, że takie zmiany są potrzebne do zapewnienia uczciwości i przejrzystości unijnego systemu fiskalnego.
Jeśli w ugodzie sądowej pozwany pracodawca i pracownik zgodzili się na zmianę prawną kwalifikacji zwolnienia z pracy z dyscyplinarki na rozwiązanie umowy za porozumieniem, to wypłacone w związku z tym odszkodowanie nie korzysta ze zwolnieniu z PIT.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Spółka traci prawo do estońskiego CIT, jeśli jej księgi rachunkowe są niewiarygodne. Pomyłki, które da się naprawić, nie dyskwalifikują preferencyjnego rozliczenia.
Rząd do 28 stycznia ma podjąć decyzję odnośnie do propozycji rewizji KPO, którą skieruje do Komisji Europejskiej. Projekt właśnie trafił do partnerów społecznych.
Członek zarządu, któremu spółka pokryła z własnych środków lub refinansowała studia MBA, ma przychód opodatkowany PIT.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Przelew do urzędu nie jest informacją o wyborze formy rozliczeń, jeśli nie wpisano na nim właściwego symbolu podatku – twierdzi skarbówka. I każe rozliczać się na gorszych zasadach, niż chciał przedsiębiorca.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Zdarza się, że samorządowa jednostka kultury w związku z nieotrzymaniem od zagranicznego podatnika certyfikatu rezydencji pobiera podatek u źródła z wynagrodzenia należnego temu podatnikowi według stawki obowiązującej w polskiej ustawie. Czy po późniejszym otrzymaniu certyfikatu rezydencji, płatnik ma prawo wnioskować o stwierdzenie nadpłaty podatku u źródła?
Samorządowe jednostki kultury organizując wydarzenia kulturalne zapraszają zagranicznych artystów. Kiedy wypłata wynagrodzenia na rzecz artysty nie będzie skutkowała powstaniem po stronie jednostki kultury obowiązków płatnika podatku u źródła?
Powstanie zakładu podatkowego implikuje obowiązek rozliczenia podatku dochodowego przez zagranicznego przedsiębiorcę w Polsce. W orzecznictwie brak jednak jednolitego podejścia do kwestii terminu, w którym można skutecznie dokonać wyboru formy opodatkowania, jak również w kwestii momentu, od którego powstaje obowiązek uiszczania zaliczek na podatek.
Podmiot z innego kraju, który rozważa prowadzenie działalności w Polsce i najmuje lokal mający służyć do załatwiania związanych z nią spraw organizacyjno-administracyjnych, musi się liczyć z tym, że część jego dochodów będzie tu opodatkowana.
26 sierpnia 2022 r. upłynęły 183 dni, od kiedy z objętej wojną Ukrainy przybyli do nas pierwsi uchodźcy. To właściwy moment na weryfikację ich statusu podatkowego w Polsce. Upływ terminu może bowiem znacząco wpłynąć na rozliczanie podatków w naszym kraju.
Od uiszczanych na rzecz kontrahenta należności związanych z udzieleniem licencji na korzystanie z oprogramowania dostarczonego w wyniku realizacji umowy na urządzeniu testowym nie ma podatku u źródła.
Dochody uzyskane przez zagraniczny zakład podatkowy należy opodatkować w miejscu, w którym ten zakład powstał. Zatem, jeśli przedsiębiorca zagraniczny uzyskuje w Polsce dochody za pośrednictwem zakładu, dochodzi do powstania źródła przychodów, które powinno być opodatkowane w Polsce.
Wypłata zysków, zwolnionych z podatku lub pozostających poza zakresem opodatkowania nie będzie powodowała rewolucji w prowadzeniu ksiąg rachunkowych przez spółki komandytowe po uzyskaniu przez nie statusu podatnika CIT.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas