Aktualizacja: 07.12.2017 16:02 Publikacja: 07.12.2017 15:37
Foto: Fotolia.com
Przedsiębiorcy nie będą już musieli składać wniosku, by przedłużyć prawa ochronne na swój znak towarowy. Wynika to z projektu nowelizacji ustawy Prawo własności przemysłowej. Zgodnie z propozycjami Ministerstwa Rozwoju i Finansów wystarczy, żer przedsiębiorca lub osoba upoważniona wniesie opłatę za kolejny okres ochronny.
Projekt noweli przewiduje również lepsza ochronę prawna tych, którzy korzystają ze znaku towarowego na podstawie udzielonej licencji. Tacy przedsiębiorcy będą mogli za zgodą uprawnionego do znaku, wystąpić z powództwem o naruszenie prawa ochronnego na znak towarowy. Taka możliwość będzie oczywiście, o ile nie będzie też przeciwskazań do tego w umowie licencyjnej. Licencjobiorca wystąpi z powództwem o naruszenie znaku towarowego także w sytuacji, gdy nie zrobi tego uprawniony z prawa ochronnego, pomimo wcześniejszego wezwania do podjęcia takich kroków.
Perspektywy opublikowały wyniki kolejnego rankingu programów MBA, czyli studiów kształcących menedżerów. "Złotą...
Szybciej, prościej, bardziej dynamicznie – tego dziś oczekują klienci od branży leasingowej. Chodzi o błyskawiczne decyzje, minimalne formalności i pełną integrację usług finansowych.
Współpraca podmiotów państwowych i samorządowych z sektorem prywatnym jest kluczowa dla zwiększenia efektywności...
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za p...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Ugoda z fiskusem czy skrócenie okresu przedawnienia podatków to wyciągnięte z kosza pomysły komisji kodyfikacyjn...
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas