RODO: Kiedy i w jaki sposób firma musi udowodnić swoją niewinność

Dużym zadaniem, które może stać przed niejedną organizacją, jest dokonanie inwentaryzacji czynności przetwarzania danych – to jest procesu wykorzystywania danych osobowych do konkretnych, poszczególnych celów. W wyniku tej pracy powinien powstać rejestr czynności przetwarzania danych – mówi mecenas Maciej Gawroński z kancelarii Gawroński & Partners w rozmowie z Michałem Kołtuniakiem.

Publikacja: 29.11.2017 04:40

RODO: Kiedy i w jaki sposób firma musi udowodnić swoją niewinność

Foto: 123RF

Rz: Przed każdym podmiotem zobowiązanym do wdrożenia RODO i każdą osobą odpowiedzialną za takie wdrożenie stoi trudne pytanie, w jaki sposób to zrobić. Za tym idą kolejne: czy da się to zrobić, kiedy to zrobić, a przede wszystkim jak to zrobić efektywnie.

Maciej Gawroński: Zdaję sobie sprawę ze skali wyzwań stawianych przez unijne ogólne rozporządzenie o ochronie danych, popularnie zwane RODO. Filary merytoryczne, na których opiera się nowe prawo, to: prywatność, prawa jednostki i bezpieczeństwo danych. Każdy z tych obszarów stawia przed obowiązanymi organizacjami nowe wyzwania. Jednak to nie wszystko.

Pozostało jeszcze 95% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Twoje wsparcie decyzji biznesowych i pomoc w codziennej pracy.
Interpretacje ważnych zmian prawa, raporty ekonomiczne, analizy rynku, porady i praktyczne wskazówki ekspertów „Rzeczpospolitej”.
Reklama
Prawo w firmie
Deregulacja idzie pełną parą. Co już jest gotowe, co czeka w kolejce
Prawo w firmie
Adam Zakrzewski: Zmiany, na które czekał rynek mieszkaniowy
Prawo w firmie
40 proc. opłat za mieszkanie w kosztach biznesu? Jest to możliwe
Prawo w firmie
Deregulacja po 100 dniach: rząd przyjął większość postulatów zespołu Brzoski
Prawo w firmie
Ofensywa deregulacyjna zdenerwowała biznes. „Trudno to wszystko śledzić”
Reklama
Reklama