Reklama
Rozwiń

Kredyt na innowacje technologiczne a kredyt technologiczny

Przedsiębiorca, który sięgnie po pieniądze z banku komercyjnego i dzięki nim kupi lub wykorzysta stworzoną przez siebie technologię, będzie mógł liczyć na pomoc w częściowej spłacie takiej pożyczki. Warunkiem jest rozpoczęcie produkcji nowych lub znacząco ulepszonych wyrobów albo świadczenie nowych usług.

Publikacja: 12.06.2015 06:07

Kredyt na innowacje technologiczne a kredyt technologiczny

Foto: 123RF

A wszystko za sprawą tzw. działania 3.2.2 „Kredyt na innowacje technologiczne", które jest częścią programu „Inteligentny rozwój". Część firm może ten instrument kojarzyć. W poprzednich latach funkcjonował bowiem zbliżony do niego „Kredyt technologiczny", którego celem było wsparcie małych i średnich firm we wprowadzaniu nowych rozwiązań w zakresie produkcji towarów lub świadczenia usług.

Zasady działania i istota tego wsparcia, w porównaniu z okresem 2007–2013, właściwie się nie zmieniają. Kredyt na innowacje technologiczne to instrument dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw planujących wdrożenie innowacji technologicznych. Chodzi więc o wsparcie projektów polegających na zakupie lub wykorzystaniu samodzielnie stworzonych nowych technologii, które pozwolą rozszerzyć prowadzoną działalność gospodarczą poprzez wprowadzenie do sprzedaży nowych wyrobów (usług, procesów).

Pozostało jeszcze 87% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Świąteczna oferta! Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Prawo w firmie
Legislacja gospodarcza w stylu słabej drużyny futbolowej
Prawo w firmie
"Rzeczpospolita" znów liderem w kwestii własności intelektualnej
Prawo w firmie
Podwykonawstwo a prawo zamówień publicznych. Co mówi orzecznictwo KIO?
Prawo w firmie
EUDR nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. Co zakłada unijna regulacja?
Materiał Promocyjny
Najlepszy program księgowy dla biura rachunkowego
Prawo w firmie
Komisja Europejska zaskarżyła Polskę do TSUE. Chodzi o minimalny podatek dochodowy
Materiał Promocyjny
„Nowy finansowy ja” w nowym roku