Do unieważnienia prawa do znaku towarowego teleaudio, przyznanego spółce z o.o. Teleaudio z Warszawy, doprowadziła TVP. Już od 1995 r. używa ona dwóch znaków: słownego oraz słowno-graficznego, z elementem audiotele. Jako pierwsza uruchomiła w marcu 1995 r. system audiotekstowy, nadając mu nazwę audiotele, wymyśloną przez pracowników. Usługa audiotekstowa polega m.in. na organizowaniu konkursów dla telewidzów.

Rok później spółka Teleaudio świadomie skopiowała grafikę znaku TVP, którego centralną częścią jest aparat telefoniczny -zarzucała TVP. Spółka broniła się, że zarejestrowany przez nią znak teleaudio nie jest podobny do znaku TVP. Przeznaczony jest dla innych odbiorców i nie narusza praw majątkowych TVP.

Urząd Patentowy unieważnił rejestrację. Oba znaki są przeznaczone dla tego samego rodzaju usług: imprez artystycznych, estradowych i edukacyjnych. Są też łudząco podobne - stwierdził. W obu centralnym punktem jest aparat telefoniczny z okrągłą tarczą; w pierwszym z napisem audiotele, w drugim -z ekranem telewizyjnym i napisem: teleaudio. Słowa te są kombinacją dwóch identycznie brzmiących członów. Użycie ich winnej kolejności i inna kolorystyka nie różnicują znaków na tyle, by wyeliminować podobieństwo.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie podzielił ocenę UP i oddalił skargę spółki Teleaudio. W skardze kasacyjnej od tego wyroku spółka zarzuciła, że UP i WSA nie zanalizowały znaczenia obu znaków.

-Audiotele jest nazwą rodzajową usług polegających na organizowaniu telekonkursów. Trudno byłoby natomiast określić znaczenie słowa teleaudio. To odróżnia oba znaki - przekonywał podczas rozprawy w NSA pełnomocnik spółki. -Zgodnie z orzecznictwem ETS należy oceniać wszystkie elementy: znaczeniowe, słowne i fonetyczne.

NSA doszedł do wniosku, że wyrok WSA był prawidłowy, i oddalił skargę kasacyjną. - Liczą się nie różnice, lecz tożsamość usług i ogólne wrażenie -podkreślił sędzia Jan Bała. -To powoduje, że przeciętny odbiorca, który widzi znak teleaudio, będzie przekonany, że chodzi tu o audiotele, czyli o usługi audiotekstowe (sygn. IIGSK265/06).