Tak orzekł ostatecznie Naczelny Sąd Administracyjny i oddalił skargę kasacyjną Agory.

Agora w 2001 r. odkupiła znak "Co jest grane" od Fundacji Tęcza, wspierającej dzieci uzdolnione muzycznie. Fundacja mała do niego prawa od 1995 r., m.in. dla usług wydawniczych. Okazało się jednak, że taki tytuł zarejestrowała rok wcześniej Agencja Wydawniczo-Reklamowa we Wrocławiu.

Agora wystąpiła więc do Urzędu Patentowego o jego unieważnienie, a właścicielka Agencji Grażyna M. - o wygaszenie go Agorze jako nieużywanego dla usług wydawniczych.

UP wygasił znak, gdyż "Co jest grane" Agora stosuje tylko jako tytuł prasowy, czyli dla klasy towarowej 16 (druki, książki, gazety, wydawnictwa). Usługi wydawnicze znajdują się w kl. 14.

Po przegranej w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie Agora wniosła skargę kasacyjną do NSA. Istotą sporu przed tym sądem była interpretacja pojęcia usług wydawniczych. Pełnomocnik Agory, rzecznik patentowy Zygmunt Wróblewski, przekonywał, że nie można go traktować ściśle. Każde wydawanie gazety jest działalnością usługową -twierdził. Jej odbiorcami są czytelnicy, dla których redakcja zamawia materiały dziennikarskie oraz reklamy od osób z zewnątrz.

- Agora przejęła ten znak, mimo że w jej działalności gospodarczej nie mieszczą się usługi wydawnicze. Nie wykonuje też ich na rzecz osób trzecich, lecz prowadzi działalność wydawniczą - upierała się pełnomocniczka Grażyny M., rzecznik patentowy Krystyna Kozłowska.

NSA stwierdził, że wyrok WSA, przyznający rację Urzędowi Patentowemu, był prawidłowy. Zgodnie z art.169 ust. 1 prawa własności przemysłowej, prawo ochronne na znak towarowy wygasa na skutek nieużywania zarejestrowanego znaku wciągu pięciu lat. Ani Fundacja Tęcza, ani Agora nie używały tytułu "Co jest grane" dla usług wydawniczych. Jest to tytuł prasowy. Usługową działalnością wydawniczą nie jest też tworzenie i opracowywanie materiałów prasowych. Wydawania dodatku "Co jest grane" nie można więc uważać za usługę wykonywaną na rzecz czytelników. Mieści się ono w wydawaniu gazety, czyli w działalności wydawniczej (sygn. IIGSK209/06).