Konkurs organizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości ma promować i upowszechniać osiągnięcia twórców innowacyjnych technik i technologii, które mają szansę zaistnieć na polskim rynku.

Do rywalizacji mogą się zgłaszać zarówno przedsiębiorcy, instytuty badawcze, zakłady doświadczalne, jak i indywidualni wynalazcy. Chodzi przy tym nie tylko o podmioty działające w Polsce, ale i w całej Unii Europejskiej.

Warunkiem udziału w konkursie jest przedstawienie projektu nowego, innowacyjnego wyrobu lub technologii, które będą mogły zostać wdrożone w Polsce. Wolno także zgłaszać programy informatyczne, jednak wyłącznie jako elementy sterowania procesem technologicznym.

Propozycje takich nowatorskich rozwiązań będą przyjmowane w czterech kategoriach:

- wyrób przyszłości w fazie przedwdrożeniowej,

- technologia przyszłości w fazie przedwdrożeniowej,

- wyrób przyszłości w fazie wdrożeniowej,

- technologia przyszłości w fazie wdrożeniowej.

[b]Firmy zainteresowane udziałem w tym konkursie muszą przygotować odpowiedni wniosek i dostarczyć go do siedziby PARP. Jest na to czas do 1 marca przyszłego roku.[/b]

Na zwycięzców czekają nagrody w postaci specjalnych statuetek i dyplomów. Najważniejszym wyróżnieniem jest jednak uprawnienie do posługiwania się w korespondencji i promocji znakiem i hasłem: Polski Produkt Przyszłości. Agencja będzie także pomagać w promocji nowego produktu.

Szczegółowe informacje, w tym regulamin konkursu, zostały umieszczone na stronie [link=http://www.ppp.pi.gov.pl]www.ppp.pi.gov.pl[/link].

Konkurs objęty jest honorowym patronatem ministra gospodarki, który w tym roku planuje przyznanie specjalnej dodatkowej nagrody po nazwą „eCO2 innowacja” za technologię o największym potencjale w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Od 1997 r., kiedy to ruszyła pierwsza edycja, do konkursu Polski Produkt Przyszłości zgłoszono ponad 400 wniosków, nagrodzono 25 projektów oraz przyznano 51 wyróżnień.