Aktualizacja: 10.03.2016 05:50 Publikacja: 10.03.2016 05:50
Foto: www.sxc.hu
Z niedowierzaniem przyjmuję stawianie znaku równości pomiędzy stosowaniem umów cywilnoprawnych a nielegalnym zatrudnieniem. Umowa cywilnoprawna jest przecież kontraktem przewidzianym w powszechnie obowiązujących przepisach. Wbrew temu, co podnoszą jej przeciwnicy, nie jest ona przejawem nielegalnego zatrudnienia, co potwierdza bardzo liczne orzecznictwo. Stanowi przejaw korzystania z rozwiązań, jakie oferuje prawo – różnorodnych, tak samo jak różnorodne są potrzeby. Potrzeby nie tylko płatników, ale także osób poszukujących zatrudnienia. Wokół kontraktów cywilnoprawnych narosło wiele nieporozumień, a pomysły związane z wprowadzeniem „policji pracy" niepotrzebnie podsycają ten fałszywy obraz.
Rządowy pakiet deregulacyjny ma uprościć życie przedsiębiorcom. Sejmowa opozycja zauważa, że likwiduje niewiele...
Perspektywy opublikowały wyniki kolejnego rankingu programów MBA, czyli studiów kształcących menedżerów. "Złotą...
Współpraca podmiotów państwowych i samorządowych z sektorem prywatnym jest kluczowa dla zwiększenia efektywności...
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za p...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas