Aktualizacja: 27.11.2015 07:24 Publikacja: 27.11.2015 07:15
Foto: 123RF
Czytelniczka jest przedsiębiorcą. Dysponuje prawomocnym wyrokiem opatrzonym klauzulą wykonalności, w którym jej oponentka została zobowiązana do złożenia oświadczenia o treści jak poniżej i zamieszczenia go, na własny koszt w dowolnej formie, w płockim wydaniu dziennika „Gazeta Codzienna":
„Ja, Bianka Igrekowska, przepraszam Panią Berenikę Iksińską za naruszenie jej dóbr osobistych w postaci godności i dobrego imienia poprzez podanie przeze mnie w trakcie udzielonego wywiadu, zawartego w artykule »Brudy w urzędzie«, opublikowanym w dniu 22 stycznia 2014 r. w ogólnopolskim tygodniku »Ocena«, następujących sformułowań: »(...) pracownica urzędu założyła firmę, która wycinała drzewa w parku i sprzedawała to drewno. Sama sobie wypisywała zlecenia, sama pobierała pieniądze za te prace (...). Teraz zajmuje się tym prokuratura«. Oświadczam, że informacje te były nieprawdziwe i niepoparte dowodami.
Polska znalazła się wśród czterech państw, które Komisja Europejska pozwała do Trybunału Sprawiedliwości w związku z niewdrożeniem drugiego filaru globalnej reformy podatkowej.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Wymagania wobec podatników rosną. Fiskus i sądy coraz częściej oczekują od nich działań zabezpieczających, które nie wynikają wprost z prawa, lecz z tzw. należytej staranności.
Zamawianie nieprawdziwych recenzji w sieci jest niezgodne z prawem. Ale czy da podatkowe korzyści?
Od wtorku, 1 października 2024 r. wystartowała scentralizowana infolinia Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Połączenia z dotychczasowymi numerami urzędów skarbowych będą automatycznie przekierowywane na infolinię.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Do 25 grudnia powinny działać mechanizmy zgłoszeń zewnętrznych. RPO utworzył w związku z tym specjalny zespół.
Projekt ustawy o ślepych pozwach wymaga doprecyzowania, aby walka z hejtem w internecie mogła być efektywna – wynika z opinii SN.
Były premier Mateusz Morawiecki oświadczył, że nie przeprosi ministra sprawiedliwości Adama Bodnara za przypisanie mu odpowiedzialności za śmierć żołnierza na polsko-białoruskiej granicy.
Nakładając na Google absurdalną karę dwóch sekstylionów rubli, Kreml wysłał jasny sygnał do całego zagranicznego biznesu: będziecie robić to, co wam każemy, albo nie będzie was w Rosji w ogóle.
Nie objęło swym władaniem związków niemałżeńskich, nie nadąża za potrzebami.
Na prawo do grobu składa się kilka różnych uprawnień, a wraz z pochowaniem w nim kolejnych osób może przybywać uprawnionych i mogą pojawiać się konflikty.
Minister sprawiedliwości Adam Bodnar złożył pozew przeciwko Mateuszowi Morawieckiemu. Domaga się od byłego premiera przeprosin za przypisanie mu odpowiedzialności za ugodzenie nożem polskiego żołnierza na polsko-białoruskiej granicy.
Gdy dany składnik aktywów utracił całkowicie lub częściowo zdolność do przynoszenia jednostce korzyści ekonomicznych, konieczne jest dokonanie odpisu aktualizującego, obniżającego na dzień bilansowy jego wartość bilansową.
W ostatnich tygodniach do sądów zaczęły trafiać pozwy Polskiego Funduszu Rozwoju przeciwko przedsiębiorcom, którzy korzystali z rządowych programów Tarcza Finansowa 1.0 i Tarcza Finansowa 2.0. Na co powinni przygotować się beneficjenci pomocy? Jakie działania podjąć?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas