Jak wyegzekwować przeprosiny w prasie

Obowiązek usunięcia skutków naruszenia dóbr osobistych przedsiębiorcy, polegający na złożeniu przez dłużnika oświadczenia odpowiedniej treści w formie ogłoszenia, podlega egzekucji.

Aktualizacja: 27.11.2015 07:24 Publikacja: 27.11.2015 07:15

Jak wyegzekwować przeprosiny w prasie

Foto: 123RF

Czytelniczka jest przedsiębiorcą. Dysponuje prawomocnym wyrokiem opatrzonym klauzulą wykonalności, w którym jej oponentka została zobowiązana do złożenia oświadczenia o treści jak poniżej i zamieszczenia go, na własny koszt w dowolnej formie, w płockim wydaniu dziennika „Gazeta Codzienna":

„Ja, Bianka Igrekowska, przepraszam Panią Berenikę Iksińską za naruszenie jej dóbr osobistych w postaci godności i dobrego imienia poprzez podanie przeze mnie w trakcie udzielonego wywiadu, zawartego w artykule »Brudy w urzędzie«, opublikowanym w dniu 22 stycznia 2014 r. w ogólnopolskim tygodniku »Ocena«, następujących sformułowań: »(...) pracownica urzędu założyła firmę, która wycinała drzewa w parku i sprzedawała to drewno. Sama sobie wypisywała zlecenia, sama pobierała pieniądze za te prace (...). Teraz zajmuje się tym prokuratura«. Oświadczam, że informacje te były nieprawdziwe i niepoparte dowodami.

Pozostało jeszcze 92% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Prawo w firmie
Rządowa deregulacja w Sejmie. Szybkie tempo prac i krytyka opozycji
Prawo w firmie
Najlepsze studia MBA w Polsce. Wyniki rankingu Perspektywy 2025
Prawo w firmie
Dialog między zamawiającymi a wykonawcami to priorytet. Debata "Rzeczpospolitej"
Prawo w firmie
Układy zbiorowe. Jest dobry sposób na ich upowszechnienie
Materiał Promocyjny
Jak Meta dba o bezpieczeństwo wyborów w Polsce?
Prawo w firmie
Przełomowy wyrok TSUE w sprawie odpowiedzialności zarządu za podatki spółki