Wnioski o dofinansowanie przyjmuje urząd marszałkowski województwa lubuskiego, który w ten sposób realizuje tzw. działanie 2.4 „Transfer badań, nowoczesnych technologii i innowacji ze świata nauki do przedsiębiorstw", które jest częścią programu regionalnego. Oprócz mikro, małych i średnich firm aplikacje mają prawo składać także:

- jednostki samorządu terytorialnego (JST),

- związki, stowarzyszenia i porozumienia JST,

- jednostki organizacyjne JST posiadające osobowość prawną (w tym spółki komunalne, spółki z udziałem JST),

- instytucje otoczenia biznesu,

- organizacje pozarządowe (działające w zakresie wsparcia sektora MSP i posiadające odpowiedni zapis w statucie),

- szkoły wyższe,

- jednostki naukowe,

- jednostki badawczo-rozwojowe,

- klastry.

Tak szeroki zakres potencjalnych beneficjentów wynika z różnorodności projektów, jakie mogą uzyskać wsparcie. Z jednej strony mogą to bowiem być typowe projekty badawcze, realizowane np. samodzielnie przez przedsiębiorców, z drugiej inwestycje polegające na budowie lub rozbudowie parków technologicznych, naukowo-technologicznych, przemysłowych, inkubatorów, w tym również w zakresie budowy infrastruktury oraz zakupu do nich niezbędnego wyposażenia.

Z kolei instytucje otoczenia biznesu, szkoły wyższe, jednostki naukowe oraz badawczo-rozwojowe mogą zainteresować się uzyskaniem dotacji na program bonów badawczych (voucherów), w ramach których, w dalszej kolejności, same będą mogły udzielać wsparcia przedsiębiorcom zainteresowanym skorzystaniem z ich usług badawczo-rozwojowych.

Niezależnie od tzw. typu projektu wnioski należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie 28 listopada. Po tej dacie aplikacje nie będą już przyjmowane. Na dofinansowanie wszystkich projektów władze wojewódzkie przeznaczyły ok. 11 mln zł. Warto dodać, że mowa tu jeszcze cały czas o środkach z budżetu na lata 2007-2013. Szczegółowe informacje o konkursie, w tym jego regulamin, wytyczne, kryteria oceny wniosków, wzory dokumentów można znaleźć na stronie lubuskiego programu regionalnego.