Do tej pory ich uczestnikami mogli zostać tylko pracownicy mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw lub osoby samodzielnie prowadzące działalność gospodarczą. Od początku grudnia z lekcji mogą korzystać także osoby dopiero planujące otwarcie własnej firmy. Zatem uczniami Akademii mogą zostać studenci, osoby nieaktywne zawodowo, bezrobotni, pracownicy administracji publicznej, organizacji pozarządowych oraz pracownicy dużych przedsiębiorstw.
W czasie interaktywnych zajęć (prowadzonych przez Internet, tzw. e-learning) można uzyskać wiedzę o zarządzaniu firmą. Lekcje oferują praktyczne przykłady – zostały przygotowane przez ekspertów i praktyków życia gospodarczego. Co istotne – z uwzględnieniem polskich realiów. Specjalnie dla deklarujących założenie własnej firmy przygotowano dodatkowo zajęcia na temat „Jak założyć własną firmę”.
Oprócz tego akademia oferuje zajęcia związane m.in. z tematyką:
- negocjacji handlowych,
- zarządzania sprzedażą,
- zagadnień public relations i marketingu, w tym e-marketingu,
- rozwoju firmy,
- zarządzania jakością,
- windykacji należności i zarządzania płynnością finansową,
- ochrony własności intelektualnej i przemysłowej,
- zarządzania personelem.
Uczestnicy kursu mają przez cały czas dostęp do opiekunów i tutorów, czyli osób, które pomogą wyjaśnić wątpliwości i odpowiedzą na ewentualne pytania. Aby rozpocząć szkolenia, trzeba się zarejestrować na stronie [link=http://www.akademiaparp.gov.pl]www.akademiaparp.gov.pl[/link]. Akademia PARP jest projektem realizowanym w ramach programu „Kapitał ludzki” i współfinansowanym z funduszy unijnych.