Miał to być znak słowno-graficzny dla usług bankowych, finansowych i marketingowych. UP odmówił rejestracji, gdyż nazwa nie ma dostatecznych zdolności odróżniających. Pełnomocniczka UP uzasadniała w sądzie, że wszystkie trzy elementy: lokata, biznes i plus, mają charakter opisowy. "Lokata" jest nazwą rodzajową dla bankowych operacji finansowych, "plus" ma podnosić jej rangę, a "biznes" oznacza przeznaczenie dla przedsiębiorców. Zgodnie z orzeczeniem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości połączenie elementów opisowych nadal tworzy opisową kompilację o znaczeniu ogólnoinformacyjnym. Jest to oznaczenie ogólnodostępne, kojarzące się z rynkiem bankowym i finansowym. Zmonopolizowanie go przez jedno przedsiębiorstwo godziłoby w innych uczestników rynku.
Przedstawiciel Volkswagen Banku argumentował, że zestawienie trzech elementów nie daje nikomu monopolu. Nie powiedziano, że inna firma nie będzie mogła używać tej nazwy w innej kombinacji słów.
Gdyby nawet uznać, że któreś z nich ma charakter opisowy, to ich zestawienie nie powinno być przeszkodą do rejestracji. Można by jej poza tym dokonać tylko dla pewnych usług, dla których, np. dla kart kredytowych, oznaczenie "Lokata" miałoby charakter odróżniający.
Sąd nie zgodził się z zarzutem, że UP zbyt szeroko zinterpretował mający tu zastosowanie art. 7 ustawy oznakach towarowych, i oddalił skargę. Znak słowno-graficzny Lokata Plus Biznes, przeznaczony dla usług bankowych i finansowych, nie spełnia celów znaku towarowego. Należy do takich oznaczeń, do których trzeba zapewnić dostęp wszystkim uczestnikom rynku. Ich interes zakazuje rejestracji znaków, jeśli prowadziłoby to do ich monopolizacji (sygn. VISA/Wa 2072/06). Wyrok jest nieprawomocny.