Aktualizacja: 04.08.2020 07:26 Publikacja: 04.08.2020 07:26
Foto: AdobeStock
Informacja publiczna, której wnioskodawca domagał się od klubu sportowego działającego w formie spółki akcyjnej, dotyczyła liczby akcji posiadanych przez miasto w spółce. Chciał też wiedzieć, czy miasto zawierało, i na jakie cele, z klubem umowy pożyczki, sponsorskie i reklamowe oraz poznać ich treść.
Klub odmówił. Wyjaśnił, że dane o strukturze własnościowej spółki są powszechnie dostępne w Krajowym Rejestrze Sądowym. Pozostałe informacje i umowy nie są informacją publiczną. Klub jest spółką prawa handlowego, prowadzącą działalność w postaci klubu sportowego. To, że większościowym akcjonariuszem spółki jest miasto, nie oznacza, że wszystkie sprawy związane z jej działalnością mogą być uznane za informację publiczną. Majątek spółki jest jej majątkiem, a nie Skarbu Państwa czy jednostki samorządu terytorialnego. A ujawnienie żądanych informacji mogłoby narazić ją na straty, ponieważ inne kluby sportowe mogłyby je wykorzystywać ze szkodą dla interesów spółki oraz jej sponsorów.
Rządowy pakiet deregulacyjny ma uprościć życie przedsiębiorcom. Sejmowa opozycja zauważa, że likwiduje niewiele...
Perspektywy opublikowały wyniki kolejnego rankingu programów MBA, czyli studiów kształcących menedżerów. "Złotą...
Współpraca podmiotów państwowych i samorządowych z sektorem prywatnym jest kluczowa dla zwiększenia efektywności...
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za p...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas