Aktualizacja: 04.08.2020 07:26 Publikacja: 04.08.2020 07:26
Foto: AdobeStock
Informacja publiczna, której wnioskodawca domagał się od klubu sportowego działającego w formie spółki akcyjnej, dotyczyła liczby akcji posiadanych przez miasto w spółce. Chciał też wiedzieć, czy miasto zawierało, i na jakie cele, z klubem umowy pożyczki, sponsorskie i reklamowe oraz poznać ich treść.
Klub odmówił. Wyjaśnił, że dane o strukturze własnościowej spółki są powszechnie dostępne w Krajowym Rejestrze Sądowym. Pozostałe informacje i umowy nie są informacją publiczną. Klub jest spółką prawa handlowego, prowadzącą działalność w postaci klubu sportowego. To, że większościowym akcjonariuszem spółki jest miasto, nie oznacza, że wszystkie sprawy związane z jej działalnością mogą być uznane za informację publiczną. Majątek spółki jest jej majątkiem, a nie Skarbu Państwa czy jednostki samorządu terytorialnego. A ujawnienie żądanych informacji mogłoby narazić ją na straty, ponieważ inne kluby sportowe mogłyby je wykorzystywać ze szkodą dla interesów spółki oraz jej sponsorów.
Polska znalazła się wśród czterech państw, które Komisja Europejska pozwała do Trybunału Sprawiedliwości w związku z niewdrożeniem drugiego filaru globalnej reformy podatkowej.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Wymagania wobec podatników rosną. Fiskus i sądy coraz częściej oczekują od nich działań zabezpieczających, które nie wynikają wprost z prawa, lecz z tzw. należytej staranności.
Zamawianie nieprawdziwych recenzji w sieci jest niezgodne z prawem. Ale czy da podatkowe korzyści?
Od wtorku, 1 października 2024 r. wystartowała scentralizowana infolinia Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Połączenia z dotychczasowymi numerami urzędów skarbowych będą automatycznie przekierowywane na infolinię.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Do 25 grudnia powinny działać mechanizmy zgłoszeń zewnętrznych. RPO utworzył w związku z tym specjalny zespół.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Pismo od syndyka o minimalnym prawdopodobieństwie odzyskania długu od firmy, która jest już w upadłości nie wystarczy, żeby wrzucić go w koszty jako nieściągalną wierzytelność. Trzeba czekać do końca postępowania upadłościowego.
Z wyroku TSUE wynika, że to zamawiający ma decydować o tym, w jaki sposób miałoby następować ograniczenie dostępu do zamówień z takich krajów jak np. Chiny czy Turcja. W Urzędzie Zamówień Publicznych trwa analiza treści tego orzeczenia.
Nowy sezon morsowania w łódzkim Aquaparku Fala. Na odkrytym basenie można się kąpać co środę i sobotę. Aquapark Wrocław zaprasza do mobilnego punktu krwiodawstwa, a także na nocne pływanie i saunowanie.
Zawiadamiając pracownika o zwolnieniu dyscyplinarnym SMS-em łatwo popełnić błąd, co potem może oznaczać przegraną pracodawcy w sądzie.
Wyrok TSUE z 24 października 2024 roku ws. frankowiczów skłania do refleksji nad sensem zadawanych pytań.
Powoływanie się przez wykonawcę na zdolność finansową lub ekonomiczną oraz możliwości techniczne lub zawodowe podmiotu trzeciego musi być realne.
Dla obowiązku ponoszenia opłaty za gospodarowanie odpadami nie ma znaczenia, czy właściciel nieruchomości korzysta z usług podmiotu prywatnego.
Dostarczanie energii elektrycznej w celu ładowania pojazdu elektrycznego do punktu ładowania stanowiącego część publicznej sieci takich punktów stanowi dostawę towarów - orzekł TSUE
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas