Aktualizacja: 02.12.2020 15:10 Publikacja: 02.12.2020 16:45
Brexit
Foto: AdobeStock
Zbliża się koniec 2020 r. i – tym samym – koniec okresu przejściowego w relacjach między Unią Europejską i Wielką Brytanią. Wystąpienie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej z Unii Europejskiej formalnie nastąpiło 31 stycznia 2020 r., jednak w praktyce dotychczasowe zasady mają zastosowanie do 31 grudnia 2020 r.
Okres przejściowy po opuszczeniu Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię został wprowadzony na mocy Umowy o wystąpieniu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej z Unii Europejskiej i Europejskiej Wspólnoty Energii Atomowej (dalej: Umowa wystąpienia). Umowa miała na celu zapewnienie dodatkowego czasu niezbędnego na przeprowadzenie negocjacji dotyczących umów, jakie mają regulować przyszłe wzajemne stosunki ekonomiczne. Obecnie negocjacje wciąż trwają. Nie ma więc pewności, czy jakiekolwiek umowy zostaną zawarte i zaakceptowane przed krytycznym terminem 31 grudnia.
W biurowcach nie gasi się już światła o 23:00. Praca po godzinach przeniosła się do domów.
Praca w dni wolne jest ściśle uregulowana i powinna być zrekompensowana. Pracodawca, który tego nie dopilnuje, m...
W tym roku 3 maja wypada w sobotę. Kiedy pracownikowi należy się wolne?
Częstym przedmiotem sporów z ZUS jest wysokość wynagrodzenia ustalonego przez strony w umowie o pracę. W razie z...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Na co zwrócić uwagę, by umowa podpisana z samozatrudnionym była zgodna z prawem? Błąd może pociągnąć za sobą kon...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas