Aktualizacja: 04.04.2025 04:44 Publikacja: 23.09.2022 11:19
Na londyńskiej Oxford Street od pięciu lat sprzedaje gdańska firma LPP. Produkty marki Reserved reklamowała nawet Kate Moss.
Foto: andi26
Patrząc na czasy, które z własnych doświadczeń lub opowiadań rodziców mogą pamiętać dzisiejsi przedsiębiorcy, warto przypomnieć, że od połowy lat 60. ubiegłego stulecia przez ponad dekadę w londyńskiej dzielnicy Kensington istniała Biba, czyli słynny sklep z modą założony i prowadzony przez pochodzącą z Warszawy projektantkę Barbarę Hulanicki. Było to popularne miejsce spotkań ówczesnych celebrytów. Bywali tam np. Mick Jagger, David Bowie czy Marianne Faithfull. Po ponad 30 latach reaktywowaną markę Biba przejął brytyjski koncern House of Fraser, a Barbara Hulanicki zgodziła się zostać konsultantką sieci z Glasgow. Na początku 2012 roku Hulanicki otrzymała Order Imperium Brytyjskiego (ang. OBE) od zmarłej niedawno królowej Elżbiety II. Obecnie pani Barbara, osoba już dość leciwa, wciąż jest aktywna i twórcza, a jej działalność zahacza nawet o wirtualną rzeczywistość (ang. virtual reality – VR), czyli urządzenia tworzące wirtualną rzeczywistość.
Reaktywację biura handlowego PAIH w Kijowie oraz powstanie drugiej placówki Agencji w zachodniej Ukrainie oraz w...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Stany Zjednoczone są już dla Polski siódmym rynkiem eksportowym z trzyprocentowym udziałem w całym polskim ekspo...
Po latach oczekiwania polscy producenci wołowiny mają szansę wejść do nielicznej grupy eksporterów mięsa wołoweg...
Ostatnie tygodnie przyniosły Uzbekistanowi szereg ważnych wydarzeń o charakterze politycznym. Pod koniec kwietni...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Na warszawskim Lotnisku Chopina powstał punkt wydawania paszportów tymczasowych. Polscy podróżni, w tym przedsię...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas