Aktualizacja: 20.10.2016 06:30 Publikacja: 20.10.2016 06:30
Foto: www.sxc.hu
Jako że jesień sprzyja wirusom i przeziębieniom, w tym okresie przedsiębiorcy często opłacają załodze szczepionki chroniące przed grypą. Nierzadko tego rodzaju bonus firmy oferują nie tylko pracownikom, ale też m.in. zleceniobiorcom. Przeznaczając określone środki na ochronne iniekcje, trzeba rozstrzygać, czy ich wartość powinna wchodzić do podstawy, od której nalicza się należności podatkowo-składkowe.
Zazwyczaj odpowiedź na takie pytanie brzmi twierdząco. Wynika to głównie z tego, że w polskim prawodawstwie przychody z tytułu zatrudnienia są rozumiane bardzo szeroko i uznaje się za nie zasadniczo wszelkiego rodzaju wypłaty pieniężne, świadczenia pieniężne ponoszone za podwładnego, wartość nieodpłatnych lub częściowo odpłatnych świadczeń, a także wartość pieniężną świadczeń w naturze i ich ekwiwalenty (bez względu na źródło finansowania). Niemniej jednak w pewnych okolicznościach koszty w postaci PIT i ZUS od zastrzyków nie powstaną. Dotyczy to np. pracowników socjalnych.
Kwoty miesięcznego dofinansowania z PFRON do wynagrodzeń pracowników z niepełnosprawnościami mają zostać podwyżs...
Jeszcze na tym posiedzeniu Sejmu posłowie Koalicji Obywatelskiej złożą projekt ustawy, wprowadzający obowiązek p...
Minimalne wynagrodzenie za pracę nie będzie jednak równe pensji zasadniczej.
Od dodatku motywacyjnego przysługującego pracownikom m.in. pomocy społecznej odprowadzane są składki ZUS i podat...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Podwyższenie kar to za mało, aby ograniczyć naruszenia praw pracowników. Potrzebne są przede wszystkim rutynowe...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas