Aktualizacja: 10.07.2025 05:30 Publikacja: 25.06.2022 08:57
Foto: Adobe Stock
Zasadą jest, że wpłaty do PPK są naliczane i pobierane już od pierwszego wynagrodzenia wypłaconego pracownikowi po zawarciu w jego imieniu i na jego rzecz umowy o prowadzenie PPK, czyli „zapisaniu” pracownika do PPK. Bez znaczenia jest, za jaki okres wypłacane jest to wynagrodzenie. I tej zasady ostania nowelizacja ustawy o PPK nie zmieniła. Zmianie uległy natomiast zasady dokonywania tych wpłat do instytucji finansowej.
Dotychczas pierwsze wpłaty do PPK za danego pracownika pracodawca mógł przekazać do instytucji finansowej dopiero w miesiącu następującym po miesiącu, w którym zgłosił pracownika do PPK. Obecnie może to zrobić nawet od razu po ich naliczeniu i pobraniu, czyli na zasadach dokonywania kolejnych wpłat do PPK. Ostatnia nowelizacja ustawy o PPK ujednoliciła zatem terminy dokonywania pierwszych i kolejnych wpłat do PPK, co - jak należy się spodziewać - powinno ułatwić pracodawcom obsługę finansową tego programu.
Zaproponowana przez rząd kwota przyszłorocznej płacy minimalnej jest bliższa oczekiwaniom firm, aniżeli przedsta...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Płaca minimalna powinna wzrosnąć do 4806 zł. Taką propozycję przedstawi rząd Radzie Dialogu Społecznego. Obecnie...
Choć przyszłoroczna podwyżka jest wciąż negocjowana przez pracodawców i związkowców, to w tym roku przed szereg...
Pracodawcy, którzy zatrudniają młodocianych pracowników w celu przygotowania zawodowego, mogą liczyć na dofinans...
Na początku przyszłego roku resort rodziny, pracy i polityki społecznej uruchomi pilotażowy program skrócenia cz...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas