Aktualizacja: 29.05.2025 06:03 Publikacja: 25.06.2022 08:57
Foto: Adobe Stock
Zasadą jest, że wpłaty do PPK są naliczane i pobierane już od pierwszego wynagrodzenia wypłaconego pracownikowi po zawarciu w jego imieniu i na jego rzecz umowy o prowadzenie PPK, czyli „zapisaniu” pracownika do PPK. Bez znaczenia jest, za jaki okres wypłacane jest to wynagrodzenie. I tej zasady ostania nowelizacja ustawy o PPK nie zmieniła. Zmianie uległy natomiast zasady dokonywania tych wpłat do instytucji finansowej.
Dotychczas pierwsze wpłaty do PPK za danego pracownika pracodawca mógł przekazać do instytucji finansowej dopiero w miesiącu następującym po miesiącu, w którym zgłosił pracownika do PPK. Obecnie może to zrobić nawet od razu po ich naliczeniu i pobraniu, czyli na zasadach dokonywania kolejnych wpłat do PPK. Ostatnia nowelizacja ustawy o PPK ujednoliciła zatem terminy dokonywania pierwszych i kolejnych wpłat do PPK, co - jak należy się spodziewać - powinno ułatwić pracodawcom obsługę finansową tego programu.
Na początku przyszłego roku resort rodziny, pracy i polityki społecznej uruchomi pilotażowy program skrócenia cz...
Usługa polega na dopasowaniu inwestycji klienta – lub zbudowaniu portfela od podstaw – do indywidualnej rekomendacji przygotowanej na podstawie jego z celów, sytuacji finansowej, wiedzy o rynku, doświadczenia, podejścia do ryzyka i tolerancji ewentualnych strat.
Kwoty miesięcznego dofinansowania z PFRON do wynagrodzeń pracowników z niepełnosprawnościami mają zostać podwyżs...
Jeszcze na tym posiedzeniu Sejmu posłowie Koalicji Obywatelskiej złożą projekt ustawy, wprowadzający obowiązek p...
Minimalne wynagrodzenie za pracę nie będzie jednak równe pensji zasadniczej.
Phishing, ataki DDoS i złośliwe oprogramowanie to stali bywalcy raportów dotyczących zagrożeń w sieci. Od lat są najczęściej wykorzystywanymi przez cyberprzestępców metodami, ale to nie znaczy, że sposób ich działania się nie zmienia.
Od dodatku motywacyjnego przysługującego pracownikom m.in. pomocy społecznej odprowadzane są składki ZUS i podat...
Gdzie zdobyć wiedzę, która pomoże w zdobyciu patentu motorowodnego?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas