Aktualizacja: 03.01.2022 09:19 Publikacja: 02.01.2022 02:00
Foto: Adobe Stock
Tak uznał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w Interpretacji indywidualnej z 10 listopada 2021 r. (0112-KDIL1-1.4012.616.2021. 1.MG).
Wnioskodawca jest czynny podatnikiem podatku od towarów i usług. W czerwcu 2018 roku podatnik zawarł umowę leasingu operacyjnego, której przedmiotem był pojazd (tj. motocykl). Umowa została zawarta z leasingodawcą na okres 41 miesięcy. Pojazd nie został wprowadzony do ewidencji środków trwałych podatnika. Ostatnia rata stanowi w przypadku leasingu operacyjnego ratę wykupu, więc podatnik w październiku 2021 roku wykupił pojazd do majątku osobistego. W związku z tym nie przysługiwało mu prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego. Wnioskodawca zamierza sprzedać pojazd po upływie co najmniej sześciu miesięcy od dnia wykupu motocykla z leasingu operacyjnego do majątku osobistego (tj. W lipcu – sierpniu 2022 r.). Wątpliwości wnioskodawcy dotyczyły kwestii, czy wskazana transakcja sprzedaży pojazdu będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, w związku z wykupem motocykla do majątku osobistego.
Aby wesprzeć wybraną organizację, wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym jej numer KRS i określić kwotę, jaką ch...
Do podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług wlicza się również inne podatki, takie jak podatek dochod...
Spółki mogą zaliczyć do kosztów podatkowych CIT hipotetyczne koszty pozyskania kapitału zewnętrznego, jeśli źród...
Aby ustalić zobowiązanie podatkowe PIT za 2024 r., konieczne może być skorygowanie przychodów i kosztów podatkow...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Utrata przez aktywa zdolności do generowania korzyści ekonomicznych wymaga dokonania odpisu aktualizującego wart...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas