Aktualizacja: 19.04.2025 23:21 Publikacja: 13.02.2022 09:25
Foto: Adobe Stock
Od 1 stycznia 2022 r. stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych dla informatyków została obniżona z 15 do 12 proc. W niektórych przypadkach może być jeszcze niższa i wynieść 8,5 proc. Warunkiem jest jednak prawidłowe zakwalifikowanie usług do określonego PKWiU.
Jak to zrobić wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z 19 stycznia 2022 r. (0115-KDIT1. 4011.778.2021.1.MK). Sprawa dotyczyła podatnika prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą, który świadczy usługi w zakresie cyberbezpieczeństwa. Obejmują one m.in. wykrywanie poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem; opracowanie kompleksowych raportów z incydentów i podsumowanie dochodzeń; analizowanie wyciągniętych wniosków z zespołem reagowania na incydenty i zaproponowanie ulepszenia procedur środków kontroli bezpieczeństwa; wykonywanie testów penetracyjnych (audytów) systemów informatycznych i infrastruktury teleinformatycznej; weryfikowanie czy zastosowane środki bezpieczeństwa poprawnie wykrywają ataki cybernetyczne; prowadzenie szkoleń z zakresu cyberbezpieczeństwa.
Aby wesprzeć wybraną organizację, wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym jej numer KRS i określić kwotę, jaką ch...
Do podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług wlicza się również inne podatki, takie jak podatek dochod...
Spółki mogą zaliczyć do kosztów podatkowych CIT hipotetyczne koszty pozyskania kapitału zewnętrznego, jeśli źród...
Aby ustalić zobowiązanie podatkowe PIT za 2024 r., konieczne może być skorygowanie przychodów i kosztów podatkow...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Utrata przez aktywa zdolności do generowania korzyści ekonomicznych wymaga dokonania odpisu aktualizującego wart...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas