Nowe prawo dla przedsiębiorców

Mali podatnicy zapłacą 15 proc. CIT. Składki ZUS od 1 stycznia wzrosną o kilka procent. Wśród najistotniejszych nowości w podatkach dochodowych należy też wymienić limit płatności gotówkowych pozwalający na ujęcie wydatków w kosztach.

Aktualizacja: 04.01.2017 14:55 Publikacja: 04.01.2017 09:07

Nowe prawo dla przedsiębiorców

Foto: 123RF

Nowy Rok to nie tylko okres postanowień i wyznaczania planów w firmach. Dla ich właścicieli to przede wszystkim czas zmian w przepisach mających wpływ na działalność przedsiębiorców, niezależnie od wielkości, zakresu działalności czy charakterystyki prowadzonego biznesu. Każda zmiana, bez wątpienia, wywołuje cień niepewności, strachu i oczekiwania na jej skutki. Noworoczne obawy pracowników działu personalnego wynikają z nadchodzącego, gorącego okresu akcji PIT, księgowi pędzą z zamknięciem roku, doradcy podatkowi z uporem śledzą zmiany w prawie, aby móc jak najlepiej wykonywać swoją pracę. Profesje te bez wątpienia łączy prawo, konieczność poznania zmian i stosowania ich w praktyce. Któż bowiem w obecnych czasach bez śledzenia nowości i bez znajomości nowelizacji przepisów może pochwalić się ambitną i ciekawą pracą? Początek roku sprzyja analizie zmian w zakresie prawa pracy, rachunkowości, przepisów podatkowych czy składek ZUS. Każdy przedsiębiorca musi poznać czekające go zmiany, aby w pełni dostosować się do nich w zakresie swojej działalności.

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Subskrybuj
gazeta
Podatki
Rząd chce odroczyć obowiązek raportowania ESG
Podatki
Firma nie będzie musiała publikować strategii. Sprzątanie pozostałości Polskiego Ładu
Podatki
Więcej uprawnień dla kontrolowanych firm. Złożą deklarację i częściową korektę
Podatki
Limit zwolnienia z VAT będzie wyższy w 2026 r. To element deregulacji
Podatki
Wyrok TSUE: prezes musi mieć szansę na uwolnienie się od podatku spółki
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku