Do podpisania doszło 1 sierpnia w Bratysławie. Najważniejszymi zmianami są regulacje dotyczące dywidend i odsetek. Te pierwsze będą zwolnione z podatku u źródła, gdy ich właścicielem jest spółka (inna niż spółka osobowa), która w momencie wypłaty dywidendy posiada lub będzie posiadać bezpośrednio, przez nieprzerwany 24-miesięczny okres, nie mniej niż 10 proc. udziałów (akcji) w kapitale spółki wypłacającej dywidendy. Zmieniona umowa przewiduje opodatkowanie dochodów z odsetek w państwie, w którym powstają, według stawki 5 proc. ich kwoty brutto.
Dla celów unikania podwójnego opodatkowania Polska nadal będzie stosowała jako podstawową metodę wyłączenie z progresją. Metoda zaliczenia proporcjonalnego obejmie natomiast m.in. zyski przedsiębiorstw, dochody z dywidend, odsetek i należności licencyjnych, zyski ze sprzedaży majątku oraz wynagrodzenia dyrektorów.
Porozumienie przewiduje też wymianę informacji między administracjami skarbowymi według standardów stosowanych w OECD.
Nowe postanowienia umowy wejdą w życie po ratyfikacji przez parlamenty obu krajów i wymianie not dyplomatycznych. W praktyce będzie to prawdopodobnie 1 stycznia 2014 r.