Reklama
Rozwiń

Koszty w PIT: przedsiębiorca rozliczy wydatki na reklamę w ramach sponsoringu

Przedsiębiorca, który ponosi wydatki na zakup strojów i sprzętu sportowego, transport zawodników na mecze i ich uczestnictwo w rozgrywkach (np. wynagrodzenie trenera czy opłaty sędziowskie), w zamian za jego logo na koszulkach członków drużyny i za podawanie jego nazwy we wszystkich wywiadach medialnych, ujmie je jako koszt uzyskania przychodów.

Publikacja: 05.09.2021 13:25

reklama

reklama

Foto: Adobe Stock

Tak wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 21 maja 2021 r. (0112-KDIL2-2.4011.191.2021.1.IM).

Sprawa dotyczyła przedsiębiorcy, który zawarł umowę sponsoringu z przedstawicielem drużyny siatkarskiej, na podstawie której zobowiązał się do sponsorowania drużyny m.in. poprzez finansowanie zakupu strojów i sprzętu sportowego, pokrycie kosztów opieki medycznej, transportu zawodników na mecze oraz innych kosztów związanych z uczestnictwem zawodników w rozgrywkach takich jak np. wynagrodzenie trenera czy opłaty sędziowskie. Jednocześnie, na podstawie zawartej umowy, drużyna siatkarska została zobowiązana do świadczeń wzajemnych w postaci przyjęcia nazwy przedsiębiorstwa i używania jej do czasu zakończenia rozgrywek sezonu ligowego, noszenia koszulek z logo sponsora czy podawania nazwy sponsora we wszystkich wywiadach medialnych. Z zawartej umowy wynikało ponadto, że drużyna siatkarska będzie reprezentowała wyłącznie przedsiębiorcę.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Podatki
Jak nie ma usługi, to nie będzie podatku. Ważny wyrok ws. VAT
Podatki
Sprzątanie po Polskim Ładzie. Na tę zmianę czekają spółki. Czy TSUE pomoże?
Podatki
Podatkowa deregulacja: kontrola potrwa zbyt długo, odsetek nie będzie
Podatki
Uwaga, firmy - MF opublikowało dokumentację API KSeF 2.0
Podatki
Gdy ZUS zmieni zlecenie na etat, trzeba zająć się podatkiem