Reklama

Rząd chce odroczyć obowiązek raportowania ESG

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt przepisów, które przesuwają w czasie o dwa lata obowiązek raportowania odpowiedzialnego rozwoju.
Rząd chce odroczyć obowiązek raportowania ESG

Foto: Adobe Stock

mat

W poniedziałek w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów opublikowano projekt ustawy zmieniającej nowelizację ustawy o rachunkowości, ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym oraz niektórych innych ustaw. Ma on związek z przygotowanym przez Komisję Europejską pakietem „Omnibus I”, którego celem jest zmniejszenie biurokratycznych obciążeń dla firm, szczególnie małych i średnich, przy jednoczesnym zachowaniu celów zrównoważonego rozwoju (ESG).

Jak przypomina Ministerstwo Finansów dyrektywa CSRD wprowadziła obowiązek przedstawiania informacji o wpływie działalności jednostki na obszar środowiskowy, spraw społecznych, w tym praw człowieka, oraz ładu korporacyjnego, a także wpływu tych trzech obszarów na rozwój, wyniki i sytuację jednostki (tzw. sprawozdawczość zrównoważonego rozwoju lub sprawozdawczość ESG).

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r. Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama