Reklama

Od 1 lipca będzie można odliczać VAT od paliwa

Rozmowa | Mirosław Siwiński, radca prawny i doradca podatkowy w Kancelarii prof. W. Modzelewskiego
Od 1 lipca będzie można odliczać VAT od paliwa

Foto: www.sxc.hu

Rz: Kto od 1 lipca br. będzie mógł odliczać VAT od paliwa?

Mirosław Siwiński: Zarówno firmy, które dotychczas miały prawo do odliczania, jak i te, którym w ogóle to prawo nie przysługiwało. Inną sprawą jest jednak zakres tego prawa. Przepis przejściowy, który do końca czerwca 2015 r. ogranicza odliczenie, dotyczy tylko niektórych „pojazdów samochodowych" w rozumieniu ustawy o VAT. W ogóle nie odnosi się do pojazdów wykorzystywanych wyłącznie na potrzeby działalności. Dlatego te ostatnie korzystały i nadal korzystają z odliczenia 100 proc. wydatków na paliwo.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

Ostatnia szansa na dostęp do NYT w rocznej subskrypcji RP.PL!

Skorzystaj z ostatnich kodów dostępu do The New York Times w ramach dowolnej rocznej subskrypcji i ciesz się dwoma dostępami do najbardziej zaufanych źródeł informacji z kraju i świata.

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu RP.PL, PRO.RP.PL oraz e-Prenumeraty „Rzeczpospolita" w pakiecie z The New York Times na 12 miesięcy.

Kliknij i poznaj szczegóły.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama