Aktualizacja: 07.08.2020 07:45 Publikacja: 07.08.2020 07:45
Foto: Adobe Stock
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie uwzględnił skargę spółki w sporze o wykładnię przepisów o VAT. Sprawa była nietypowa. Z wniosku o interpretację wynikało bowiem, że spółka zajmuje się produkcją biżuterii. W tej działalności podjęła się nietuzinkowego zlecenia od jednego z zagranicznych kontrahentów.
Spółka tłumaczyła, że w ramach umowy o współpracy świadczy na jego rzecz zespół czynności, których efektem jest unikalna biżuteria. Zobowiązuje się m.in. odbierać od klientów kontrahenta materiał organiczny (w szczególności mleko ludzkie) i w sposób artystyczny, zgodny z zamówieniem, wytwarzać perły z połączenia przesłanego materiału organicznego, tj. mleka lub włosów ludzkich, z żywicą jubilerską i przy wykorzystaniu nowatorskiej technologii wykonać biżuterię. Zobowiązuje się też do wykonania zdjęć dokumentacyjnych na rzecz kontrahenta i artystycznych na jego potrzeby marketingowe oraz do pakowania i przesłania gotowego produktu.
Przedsiębiorca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów opłaty za usługi promocyjne świadczone przez branżo...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Kary umowne za opóźnienia w realizacji internetowych usług serwisowych z automatu nie są wyłączone z kosztów pod...
Przedsiębiorca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na spotkanie z kontrahentem, na którym zała...
Odszkodowanie za utratę przez część budynku jakiegokolwiek znaczenia gospodarczego i konieczność rozbiórki, otrz...
Przepis nakładający podatek na wielokrotne restrukturyzacje może być niezgodny z europejską dyrektywą – sugeruje...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas