PIT-11 dla pracownika nie tylko na papierze. wystarczy w pliku pdf

Obowiązek przekazania informacji PIT-11 w formie elektronicznej nie zostanie spełniony w sposób prawidłowy, jeśli pracodawca nie uzyska stosownej zgody osoby zatrudnionej (zleceniobiorcy).

Publikacja: 28.05.2018 04:50

PIT-11 dla pracownika nie tylko na papierze. wystarczy w pliku pdf

Foto: AdobeStock

Tak wynika z interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 12 stycznia 2018 r. (0114-KDIP3-3.4011.438.2017.1.JK2).

Podatnik zatrudnia około 500 osób na podstawie umów o pracę oraz umów zlecenia. W ramach wykonywanych obowiązków pracownicy korzystają z odpowiednio zabezpieczonej platformy internetowej, za pomocą której np. następuje akceptacja wniosków urlopowych i generowanie pasków wynagrodzeń. Pracodawca chciałby wykorzystać funkcjonalność tej platformy i planuje udostępnić w niej dostęp do informacji PIT-11 w formie elektronicznej w wersji plików pdf, z użyciem certyfikatu kwalifikowanego podpisu elektronicznego, ze znakiem graficznym informującym, że dokument został podpisany cyfrowo. Platforma elektroniczna daje możliwość wygenerowania raportu z logowania się podatników do platformy internetowej zawierającej udostępnione informacje PIT-11. Raport z logowania będzie zawierał potwierdzenie dostępu i/lub pobrania dokumentu przez podatnika z wykazem godziny i daty otwarcia pliku pdf z informacją PIT-11.

Pozostało jeszcze 83% artykułu

PRO.RP.PL i The New York Times w pakiecie!

Podwójna siła dziennikarstwa w jednej ofercie.

Kup roczny dostęp do PRO.RP.PL i ciesz się pełnym dostępem do The New York Times na 12 miesięcy.

W pakiecie zyskujesz nieograniczony dostęp do The New York Times, w tym News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

Podatki
Wydatki na psychoterapię w kosztach firmy? Skarbówka nie każdemu mówi "nie"
Podatki
Firma, która z własnej kieszeni opłaca grupową polisę OC dla kadry księgowej nie musi potrącać PIT
Podatki
Płacisz organizacji pracodawców za reklamę? To koszt bez limitu
Podatki
Kary umowne za opóźnienie w realizacji usługi co do zasady mogą być kosztem podatkowym. Wyrok NSA
Podatki
Piwo w kosztach firmy? Tylko bezalkoholowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama