Aktualizacja: 12.03.2018 14:51 Publikacja: 12.03.2018 14:05
Foto: Adobe Stock
Podwyższenie wysokości zwolnień podatkowych w PIT jest elementem przyjętej przez Radę Ministrów Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Na podwyższeniu limitu zwolnień skorzystają przede wszystkim osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę, których przychody są relatywnie najbardziej obciążone różnego rodzaju daninami publicznoprawnymi.
Zmiany wprowadzone na mocy ustawy z 27 października 2017 roku o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (DzU z 2017 r., poz. 2175) dotyczą wielu obszarów. Oprócz uszczelnienia systemu podatkowego, czy wprowadzenia ułatwień dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, wskazana ustawa modyfikuje i rozszerza zakres zwolnień w podatku dochodowym od osób fizycznych, które można określić mianem socjalnych. Zmiany te mają na celu podniesienie dochodów gospodarstw domowych o najniższych dochodach, ponieważ to właśnie członkowie gospodarstw domowych najczęściej korzystają ze świadczeń socjalnych i zapomóg z zakładów pracy, które w większym zakresie niż poprzednio korzystają w 2018 r. ze zwolnienia w PIT.
Przedsiębiorca nie zaliczy do kosztów uzyskania przychodów wydatków na wyżywienie, leczenie i wyposażenie psa pi...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Jeśli przedsiębiorca potrzebuje do działalności rzeczy chroniących go przed różnymi zagrożeniami, może zaliczyć...
Choć do uruchomienia KSeF pozostało jeszcze dziewięć miesięcy, to eksperci radzą: przygotowania warto rozpocząć...
Zwolnienie z cła i VAT towarów przeznaczonych do nieodpłatnego udostępniania osobom uciekającym przed agresją Ro...
Umorzenie postępowania karnego skarbowego z powodu braku znamion czynu zabronionego może stanowić przesłankę świ...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas