Wartość ESG w edukacji liderów i społeczeństw

Unijna dyrektywa CSRD nakłada na firmy obowiązek ustandaryzowanego raportowania ESG. Wymaga to znaczących zmian w sposobie prowadzenia biznesu, budowy nowych strategii uwzględniających zrównoważony rozwój, być może całkowitej zmiany modelu biznesowego

Publikacja: 22.08.2024 14:45

Wartość ESG w edukacji liderów i społeczeństw

Foto: Adobe Stock

 Najistotniejsze jednak jest, by koncentrując się na „technicznych” aspektach tej zmiany, nie stracić z oczu najważniejszej wartości, którą niesie ESG – budowania dobrostanu współczesnych społeczeństw i ratowania naszej planety dla przyszłych pokoleń. Aby ta wartość wybrzmiała i utrwaliła się w ludzkich umysłach, potrzebujemy edukacji i świadomych, odpowiedzialnych liderów.

W styczniu 2023 roku weszła w życie unijna dyrektywa o raportowaniu zrównoważonego rozwoju, (Corporate Sustainability Reporting Directive, dalej: CSRD). Jej celem jest zwiększenie przejrzystości prowadzenia biznesu w zakresie ESG. Włączenie tych przepisów do polskiego systemu prawnego wymaga nowelizacji niektórych ustaw, m.in. o rachunkowości, o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym. Gotowe są już odpowiednie projekty.

Pozostało jeszcze 93% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Świąteczna oferta! Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Poradniki Rzeczpospolitej Prawo
Reforma podatku od nieruchomości: co nas czeka od 2025?
Poradniki Rzeczpospolitej Prawo
8,5 proc. ryczałtu dla menedżera na B2B? To możliwe
Poradniki Rzeczpospolitej Prawo
Wakacje składkowe: Nowa ulga dla przedsiębiorców od listopada
Poradniki Rzeczpospolitej Prawo
JPK CIT: Rewolucja podatkowa od 2025 roku
Poradniki Rzeczpospolitej Prawo
Nie ma pełnej swobody w rozwiązaniu umowy próbnej
Materiał Promocyjny
Najlepszy program księgowy dla biura rachunkowego