Aktualizacja: 09.03.2017 04:40 Publikacja: 09.03.2017 04:40
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek
Nowelizacją rozporządzenia w sprawie określenia wzorów zgłoszeń do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego, imiennych raportów miesięcznych i imiennych raportów miesięcznych korygujących, zgłoszeń płatnika, deklaracji rozliczeniowych i deklaracji rozliczeniowych korygujących, zgłoszeń danych o pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze oraz innych dokumentów (DzU z 2017 r., poz. 319) wprowadzono dwie modyfikacja.
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za podatkowe długi spółek.
Ugoda z fiskusem czy skrócenie okresu przedawnienia podatków to wyciągnięte z kosza pomysły komisji kodyfikacyjnej. Warto do nich wrócić w ramach deregulacji – przekonuje ekspert.
Nie będzie już Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Instytucja ta nie zostanie jednak zlikwidowana - informuje w wydanym oświadczeniu Dagmara Rybicka, rzeczniczka prasowa Rzecznika MŚP.
Rola Bałtyku jest kluczowa w kontekście transformacji europejskiego sektora energii. Akwen doskonale nadaje się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, sprzyja też rozwojowi innych technologii niskoemisyjnych, w tym odnawialnego wodoru.
Rząd chce ukrócić patologie na rynku odzieży, obuwia i płynnego betonu. Przewóz takich towarów ma być ściśle nadzorowany systemem SENT.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Wyrównanie i podwyższenie składki zdrowotnej pozwoliłoby pokryć jedną trzecią luki w finansach NFZ na lata 2025–2027. Nowym źródłem finansowania NFZ może być też współpłacenie przez pacjentów za wizyty u lekarza i pobyt w szpitalu – wynika z raportu Think Tanku SGH dla Ochrony Zdrowia.
Żaden z 25 ekonomistów ankietowanych w ramach kolejnej rundy Panelu Ekonomistów „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” nie popiera idei tzw. dobrowolnego ZUS-u dla przedsiębiorców. – To ekstremalnie nieracjonalny pomysł – ocenia prof. Marek Góra z SGH.
• KAS ogłosiła nowości dla podatników. Kiedy zaczną działać? • Czy zajęcie faktur przez prokuraturę pozbawia odliczenia VAT? • Zmiany w VAT, amortyzacji i kasowym PIT - nowe propozycje zespołu Rafała Brzoski • Miła niespodzianka dla przedsiębiorców wykorzystujących w działalności motocykl • Dlaczego kasowy PIT wybrała garstka podatników • Spóźnione wakacje składkowe to spory problem przedsiębiorców • Czy trzeba ozusować dopłatę do okularów dla pracownika? • Ważne terminy na ten tydzień i wskaźniki kadrowe
Wartość korzyści w postaci refundacji zakupu okularów korekcyjnych lub szkieł kontaktowych stosowanych przez pracownika przed monitorem nie wlicza się do podstawy wymiaru składek.
Wprowadzając dla pracowników rozłąkowe, strawne czy dodatek sanitarny, warto sprawdzić, czy należy odprowadzać od nich składki do ZUS.
Firmy nie dostały na czas informacji o zwolnieniu ze składek na ubezpieczenia społeczne. I musiały je zapłacić. Teraz ZUS każe korygować deklaracje, a fiskus koszty. Jest z tym dużo kłopotów.
Większość osób ubezpieczonych w ZUS posiada subkonto, na którym gromadzona jest część składek emerytalnych. To tak zwany II filar. Nie wszyscy wiedzą, że te środki podlegają dziedziczeniu, a nawet można je wypłacić.
ZUS zmusza pracodawców, by zbierali informacje na temat preferencji żywieniowych ich pracowników.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas