Nie.

Takie oznaczenie, jak i jakikolwiek jego skrót, pracodawca może wprowadzać na liście obecności, której siłą rzeczy pracownik będący w podróży służbowej nie podpisze. Natomiast w ewidencji czasu pracy dzień podróży służbowej trzeba rozpisać, wskazując liczbę przepracowanych godzin, w tym ewentualnie godzin pracy nadliczbowej czy przepracowanych w nocy.

Karta ewidencji czasu pracy zawiera informacje o pracy w poszczególnych dobach, w tym w niedziele i święta, w porze nocnej, w godzinach nadliczbowych oraz w dni wolne od pracy wynikające z rozkładu w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy, dyżurach, urlopach, zwolnieniach od pracy oraz innych usprawiedliwionych i nieusprawiedliwionych nieobecnościach. W stosunku do pracowników młodocianych uwzględnia się w niej również godziny pracy wzbronionej młodocianym, których wykonywanie jest dozwolone w celu odbycia przez nich przygotowania zawodowego.

Ewidencji czasu pracy nie należy utożsamiać z listą obecności lub elektroniczną ewidencją godzin przebywania podwładnego na terenie zakładu. Są to jedynie sposoby potwierdzania przez niego przybycia do pracy.

Ewidencję czasu pracy prowadzi się do celów prawidłowego ustalenia wynagrodzenia pracownika i innych świadczeń związanych z pracą. Należy w niej umieszczać wszystkie informacje związane z czasem pracy, które w jakikolwiek sposób wpływają na uprawnienia pracownicze. Ewidencja ta obejmuje więc nie tylko czas pracy wynikający z ustalonego rozkładu, ale też związany z wykonywaniem nadzwyczajnych poleceń pracodawcy.

Okres delegacji nie jest szczególnie wykazywany w ewidencji czasu pracy. Należy go „rozpisać" w zwykły sposób, tj. wykazując wszystkie dane odnośnie do tego dnia, które objęte są zakresem „tematycznym" ewidencji czasu pracy.