Aktualizacja: 13.08.2018 02:00 Publikacja: 13.08.2018 02:00
Foto: Fotolia.com
Tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w wyroku z 13 czerwca 2018 r. (III SA/Wa 2597/17).
Podatnik (bank) jest spółką akcyjną posiadającą siedzibę na terytorium Polski. Głównym celem jego działalności jest świadczenie usług finansowych poprzez udzielanie kredytów bądź pożyczek oraz przyjmowanie lokat od swoich klientów. W sytuacji, gdy dłużnik zaprzestaje spłacać swój dług, bank podejmuje działania mające doprowadzić do skutecznego wyegzekwowania niespłaconej wierzytelności. W niektórych przypadkach ma zamiar przeprowadzić konwersję wierzytelności kredytowych na kapitał dłużników w formie wkładu pieniężnego, tj. poprzez potrącenie wzajemnych wierzytelności z tytułu objęcia akcji/udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym dłużnika. W następnej kolejności bank planuje, że w niektórych przypadkach będzie sprzedawał objęte w ten sposób aktywa na rzecz podmiotów trzecich.
Polska znalazła się wśród czterech państw, które Komisja Europejska pozwała do Trybunału Sprawiedliwości w związku z niewdrożeniem drugiego filaru globalnej reformy podatkowej.
Od tego, w jaki sposób specjaliści od cyberbezpieczeństwa wytłumaczą pracownikom reguły, zależy, czy te reguły będą stosowane na co dzień
Wymagania wobec podatników rosną. Fiskus i sądy coraz częściej oczekują od nich działań zabezpieczających, które nie wynikają wprost z prawa, lecz z tzw. należytej staranności.
Zamawianie nieprawdziwych recenzji w sieci jest niezgodne z prawem. Ale czy da podatkowe korzyści?
Od wtorku, 1 października 2024 r. wystartowała scentralizowana infolinia Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Połączenia z dotychczasowymi numerami urzędów skarbowych będą automatycznie przekierowywane na infolinię.
Volkswagen ID.7 z zasięgiem ponad 700 km, Audi e-tron GT z mocą ładowania 320 kW, do tego po raz pierwszy w Polsce nowa elektryczna Cupra Tavascan i najmocniejszy w historii Bulli, czyli ID.Buzz GTX. Grupa Volkswagen nie zwalnia w elektromobilności i przełamuje kolejne bariery.
Do 25 grudnia powinny działać mechanizmy zgłoszeń zewnętrznych. RPO utworzył w związku z tym specjalny zespół.
W najnowszym numerze dodatku „Administracja” sporo miejsca poświęcamy tematyce funkcjonowania spółek komunalnych.
W wyniku zmiany przepisów rada nadzorcza w spółce komunalnej uzyskała bardzo skuteczne narzędzie do realizowania swoich zadań.
Ocena podwójnej roli samorządu jako organu interpretacyjnego oraz wnioskującego o jej wydanie nie jest jednoznaczna i wywołuje wątpliwości.
Samo posiadanie przez gminę statusu podatnika podatku od nieruchomości, nie daje jej legitymacji do wniesienia skargi do sądu administracyjnego na interpretację indywidualną, którą wydał dla niej jej organ wykonawczy.
Sąd Najwyższy stosuje prymat dyrektyw wykładni celowościowej w stosunku do przepisów regulujących obowiązek zawierania umów o odprowadzanie ścieków przez spółkę komunalną.
Spółki gminne nie powinny być tworzone w dowolnych celach, ale służyć zaspokojeniu potrzeb wspólnoty samorządowej. Co to w praktyce oznacza?
Niedopuszczalne jest wprowadzenie dodatkowych, pozaustawowych przesłanek, od których uzależnione jest zawarcie umowy najmu lokalu socjalnego.
Aby uniknąć problemów związanych z dziedziczeniem udziałów, akcji czy ogółu praw i obowiązków, warto zadbać o odpowiednie uregulowania w umowach spółek. Można się również zastanowić nad zarządem sukcesyjnym albo powołaniem fundacji rodzinnej.
Pierwsze testy prototypowego samolotu Yunxing zakończyły się sukcesem, a kompozytowa konstrukcja wytrzymała ekstremalne warunki podczas lotu - poinformowała firma Space Transportation.
Klienci, którzy wypłacili pieniądze z bankomatów Chase Bank, korzystając z nielegalnego triku, który latem został ujawniony na TikToku, mogą wkrótce zostać zmuszeni do zapłacenia bankowi wysokich sum.
Weszła w spektakl „En Vogue” praktycznie z dnia na dzień i uratowała przedstawienie. Była niesamowita. Niezwykle sprawna aktorsko. Nigdy nie traciła poczucia humoru, nawet w obliczu choroby. Żartowała z siebie i swoich leków – tak wspomina Elżbietę Zającównę Beata Kawka.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 29 na 30 października doszło do ataku rosyjskich dronów na Kijów. W jego wyniku pięć osób zostało rannych.
- Piękna propozycja, idąca w duchu pragnień bardzo wielu z nas, wyrażanych przecież i z lewej, i z prawej, i ze środkowej strony – powiedział marszałek Sejmu Szymon Hołownia, odnosząc się do postulatu Władysława Kosiniaka-Kamysza, by w wyborach prezydenckich koalicja rządząca wystawiła jednego kandydata. Dodał, że „od kolegów z PSL” będzie chciał dowiedzieć się, co się stało.
Donald Tusk zaapelował w mediach społecznościowych, by być "wyrozumiałym wobec dziwnych i agresywnych wypowiedzi" prezydenta Andrzeja Dudy. "Wy też na jego miejscu bylibyście coraz bardziej zdenerwowani" – stwierdził premier.
Jak wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli, gospodarowanie środkami uzyskanymi ze sprzedaży uprawnień EU ETS było zgodne z przepisami, ale nie zapewniało w sposób wystarczający ochrony interesów budżetu państwa oraz możliwości powiązania poniesionych wydatków z redukcją emisji gazów cieplarnianych.
Analiza niektórych dokumentów trwa - mówił Jarosław Stróżyk, szef SKW, kierujący komisją badającą rosyjskie wpływy w Polsce, w czasie prezentowania raportu z prac komisji. Stróżyk poinformował o przekazaniu prokuraturze materiałów, które mogą być podstawą do postawienia zarzutów Antoniemu Macierewiczowi.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas