Aktualizacja: 04.12.2016 03:00 Publikacja: 04.12.2016 03:00
Foto: 123RF
Taka pomoc oferowana jest w zakresie działania 3.4 „Rozwój i konkurencyjność małopolskich MSP", poddziałanie 3.4.5 „Bony na doradztwo". Jest ono częścią programu regionalnego województwa małopolskiego. Stąd oferta skierowana jest do przedsiębiorców działających w tym regionie. Łącznie firmy będą mogły pozyskać 8,6 mln zł, przy czym pieniądze to mogą zostać przeznaczone wyłącznie na sfinansowanie wybranych usług doradczych (eksperckich).
Chodzi o takie wsparcie, które przyczyni się do dalszego rozwoju firmy i jednocześnie będzie odpowiedzią na zidentyfikowane w niej problemy lub na wyzwania, przed którymi stoi lub przyjdzie jej stanąć (np. w wyniku decyzji o rozszerzeniu działalności na nowy rynek). Przykładowo usługi te mogą wiązać się z wprowadzaniem innowacji w firmie, tak produktowych, usługowych, jak i organizacyjnych, ochroną i/lub wykorzystywaniem własności przemysłowej (intelektualnej). Może być to usługa, dzięki której firma będzie mogła pozyskać nowych klientów, albo przysłuży się ona rozwiązaniu problemu sezonowych wahań sprzedaży, czy wreszcie przyczyni się do poprawy efektywności kosztowej działalności firmy. Mówiąc najogólniej usługi te mają podnosić konkurencyjność przedsiębiorców, zwiększać ich potencjał i być dopasowane do potrzeb konkretnych przedsiębiorców.
Polska znalazła się wśród czterech państw, które Komisja Europejska pozwała do Trybunału Sprawiedliwości w związku z niewdrożeniem drugiego filaru globalnej reformy podatkowej.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Wymagania wobec podatników rosną. Fiskus i sądy coraz częściej oczekują od nich działań zabezpieczających, które nie wynikają wprost z prawa, lecz z tzw. należytej staranności.
Zamawianie nieprawdziwych recenzji w sieci jest niezgodne z prawem. Ale czy da podatkowe korzyści?
Od wtorku, 1 października 2024 r. wystartowała scentralizowana infolinia Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Połączenia z dotychczasowymi numerami urzędów skarbowych będą automatycznie przekierowywane na infolinię.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Do 25 grudnia powinny działać mechanizmy zgłoszeń zewnętrznych. RPO utworzył w związku z tym specjalny zespół.
Bank Gospodarstwa Krajowego ma w swojej ofercie dla firm Gwarancję Biznesmax Plus. Wśród jej zalet jest elastyczność w dysponowaniu majątkiem firmy, korzystniejsze od standardowych warunki finansowania czy brak kosztu zabezpieczenia kredytu.
Nakładając na Google absurdalną karę dwóch sekstylionów rubli, Kreml wysłał jasny sygnał do całego zagranicznego biznesu: będziecie robić to, co wam każemy, albo nie będzie was w Rosji w ogóle.
Dotacje dla szkół, przedszkoli i placówek oświatowych mogą być wydawane wyłącznie na dofinansowane realizacji zadań w zakresie kształcenia, wychowania i opieki. Ale co to w rzeczywistości oznacza?
Gminy, podległe im jednostki, organizacje, spółdzielnie – te i inne podmioty mogą składać wnioski o dofinansowanie na działania pomagające w przygotowaniu się na zmiany klimatu w woj. opolskim
Na 25 mln zł dofinansowania mogą liczyć podlaskie organizacje, instytucje rynku pracy i ośrodki wsparcia. Celem podejmowanych przez nie działań ma być integracja społeczna.
Gdy dany składnik aktywów utracił całkowicie lub częściowo zdolność do przynoszenia jednostce korzyści ekonomicznych, konieczne jest dokonanie odpisu aktualizującego, obniżającego na dzień bilansowy jego wartość bilansową.
W ostatnich tygodniach do sądów zaczęły trafiać pozwy Polskiego Funduszu Rozwoju przeciwko przedsiębiorcom, którzy korzystali z rządowych programów Tarcza Finansowa 1.0 i Tarcza Finansowa 2.0. Na co powinni przygotować się beneficjenci pomocy? Jakie działania podjąć?
Mogłoby się wydawać, że na przestrzeni ostatnich kilku lat sądy administracyjne rozstrzygnęły już wszelkie istotne wątpliwości dotyczące przedawnienia zobowiązania do zwrotu środków unijnych. Niestety, analiza niedawnych rozstrzygnięć może wieszczyć kolejne problemy beneficjentów i kolejny raz wskazuje na brak jednolitego stanowiska sądów w tym zakresie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas