Aktualizacja: 04.12.2016 03:00 Publikacja: 04.12.2016 03:00
Foto: 123RF
Taka pomoc oferowana jest w zakresie działania 3.4 „Rozwój i konkurencyjność małopolskich MSP", poddziałanie 3.4.5 „Bony na doradztwo". Jest ono częścią programu regionalnego województwa małopolskiego. Stąd oferta skierowana jest do przedsiębiorców działających w tym regionie. Łącznie firmy będą mogły pozyskać 8,6 mln zł, przy czym pieniądze to mogą zostać przeznaczone wyłącznie na sfinansowanie wybranych usług doradczych (eksperckich).
Chodzi o takie wsparcie, które przyczyni się do dalszego rozwoju firmy i jednocześnie będzie odpowiedzią na zidentyfikowane w niej problemy lub na wyzwania, przed którymi stoi lub przyjdzie jej stanąć (np. w wyniku decyzji o rozszerzeniu działalności na nowy rynek). Przykładowo usługi te mogą wiązać się z wprowadzaniem innowacji w firmie, tak produktowych, usługowych, jak i organizacyjnych, ochroną i/lub wykorzystywaniem własności przemysłowej (intelektualnej). Może być to usługa, dzięki której firma będzie mogła pozyskać nowych klientów, albo przysłuży się ona rozwiązaniu problemu sezonowych wahań sprzedaży, czy wreszcie przyczyni się do poprawy efektywności kosztowej działalności firmy. Mówiąc najogólniej usługi te mają podnosić konkurencyjność przedsiębiorców, zwiększać ich potencjał i być dopasowane do potrzeb konkretnych przedsiębiorców.
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za podatkowe długi spółek.
Ugoda z fiskusem czy skrócenie okresu przedawnienia podatków to wyciągnięte z kosza pomysły komisji kodyfikacyjnej. Warto do nich wrócić w ramach deregulacji – przekonuje ekspert.
Nie będzie już Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Instytucja ta nie zostanie jednak zlikwidowana - informuje w wydanym oświadczeniu Dagmara Rybicka, rzeczniczka prasowa Rzecznika MŚP.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Rząd chce ukrócić patologie na rynku odzieży, obuwia i płynnego betonu. Przewóz takich towarów ma być ściśle nadzorowany systemem SENT.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Przybywa zadłużonych płatników. Mogą wnioskować o odroczenie terminu płatności, rozłożenie należności na raty, a nawet ich umorzenie. Decyzja ZUS, choć uznaniowa, nie może być dowolna i podlega kontroli sądowej.
Wierzyciel zgłosił wierzytelność w postępowaniu upadłościowym. O tym, że została pominięta, a postępowanie prawomocnie zakończone, dowiedział się z odpowiedzi na skargę na przewlekłość. Teraz domaga się odszkodowania od Skarbu Państwa.
Do uwolnienia się od podatkowego długu spółki nie wystarczy wskazanie jakiegokolwiek jej mienia. Ma to być realny majątek, pozwalający na skuteczną egzekucję w znacznej części.
Przed rozmową telefoniczną z Donaldem Trumpem Władimir Putin nieoczekiwanie podpisał dekret korzystny dla wybranych amerykańskich inwestorów. Pozwolił on amerykańskim funduszom sprzedać posiadane rosyjskie papiery wartościowe, ale tylko do wskazanego tajemniczego funduszu.
Współpraca ponadnarodowa to jeden z dopuszczalnych komponentów projektów realizowanych przy wsparciu środków europejskich. Specjalne granty mają ułatwić nawiązywanie tej kooperacji.
Regulacje dotyczące refaktur umożliwiają skorzystanie ze zwolnień z obowiązku dokumentacyjnego. Ważne jest jednak czy są to „czyste refaktury”, czy jest do nich doliczany narzut zysku i czy spełniają określone w przepisach warunki.
Polskie prawo nie zabrania spółkom nabywania kryptowalut. Jednak przed podjęciem decyzji o takiej inwestycji należy poznać regulacje, które określają odpowiedzialność członków zarządu.
Rozwiązania prawne umożliwiają dłużnikom unikanie spłaty zobowiązań, co zmusza wierzycieli do ponoszenia większych kosztów w celu odzyskania należności. Zakończenie procesu sądowego staje się niewystarczające.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas