Reklama
Rozwiń

Dotacje na nowe technologie

Program TechMatStrateg obejmuje pięć obszarów badawczych. Wśród nich rozwój materiałów konstrukcyjnych, fotonicznych, przesyłu energii. Budżet dla konsorcjów firm i jednostek naukowych to pół miliarda zł.

Publikacja: 03.08.2016 07:00

Wprowadzenie na rynek nowoczesnych materiałów wymaga zaangażowania jednostek naukowych

Wprowadzenie na rynek nowoczesnych materiałów wymaga zaangażowania jednostek naukowych

Foto: 123RF

Wzrost międzynarodowej pozycji Polski w badaniach naukowych i pracach rozwojowych oraz wypracowanie i komercjalizacja innowacyjnych technologii materiałowych to cele strategicznego programu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju „Nowoczesne technologie materiałowe – TECHMATSTRATEG".

Jak można przeczytać w programie i uzasadnieniu potrzeby jego realizacji, jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed naszą gospodarką jest modernizacja infrastruktury transportowej oraz zapewnienie trwałości i niezawodności obiektów budowlanych. Aby temu sprostać niezbędne jest opracowanie nowych materiałów konstrukcyjnych o wysokiej wytrzymałości i trwałości, a przy tym bezpiecznych dla zdrowia społeczeństwa i środowiska naturalnego. To jedno z pięciu zagadnień, którym poświęcone będą projekty badawczo-rozwojowe w ramach nowego strategicznego programu NCBR „Nowoczesne technologie materiałowe – TECHMATSTRATEG".

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Prawo w firmie
40 proc. opłat za mieszkanie w kosztach biznesu? Jest to możliwe
Prawo w firmie
Deregulacja po 100 dniach: rząd przyjął większość postulatów zespołu Brzoski
Prawo w firmie
Ofensywa deregulacyjna zdenerwowała biznes. „Trudno to wszystko śledzić”
Prawo w firmie
Prezes Urzędu Zamówień Publicznych z nowym zadaniem
Prawo w firmie
Jak odejść ze związku zawodowego