Aktualizacja: 17.07.2016 13:11 Publikacja: 17.07.2016 10:00
Od 1 stycznia 2025 r. obowiązują nowe przepisy dotyczące podatku od nieruchomości (PON) m.in. zmieniła się definicja budynku i budowli. Do końca marca trzeba wypełnić deklarację podatkową. W poniedziałek 24 marca zapraszamy na bezpłatny webinar "Rzeczpospolitej", w którym eksperci wyjaśnią wszystko, co trzeba wiedzieć o PON.
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za podatkowe długi spółek.
Ugoda z fiskusem czy skrócenie okresu przedawnienia podatków to wyciągnięte z kosza pomysły komisji kodyfikacyjnej. Warto do nich wrócić w ramach deregulacji – przekonuje ekspert.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Nie będzie już Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Instytucja ta nie zostanie jednak zlikwidowana - informuje w wydanym oświadczeniu Dagmara Rybicka, rzeczniczka prasowa Rzecznika MŚP.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Popełnienie błędu przy przyznawaniu lub ustalaniu wysokości ekwiwalentu za odzież, obuwie robocze i umundurowanie oraz ich pranie może skutkować koniecznością naliczenia składek na ubezpieczenia społeczne. Jak tego uniknąć?
Zwiększyła się grupa firm nieplanujących żadnych gwiazdkowych działań. Pozostałe odchodzą od dużych prezentów i hucznych imprez.
Pracownikowi, który korzysta z firmowego roweru, trzeba naliczyć przychód według cen z wypożyczalni. Nie można go zmniejszyć o koszty – uznał fiskus.
Wiele firm oferuje pracownikom różnego rodzaju bonusy, dzięki którym stają się atrakcyjniejsze jako pracodawcy. Część z tych świadczeń jest opodatkowana i pracodawca powinien pobrać od ich wartości zaliczkę na PIT.
Pracodawca uwzględni w kosztach uzyskania przychodów wydatki na integrację pracowników. Z kosztów trzeba natomiast wyłączyć udział współpracowników B2B w spotkaniu firmowym.
Korzyść polegająca na wynajęciu samochodu z kierowcą w dniu ślubu pracownika po cenie niższej niż rynkowa nie wlicza się do podstawy wymiaru.
Katering z dostawą na budowę w postaci gorącego kotła do podziału opłacony przez pracodawcę nie jest przychodem dla pracowników. Ale posiłek w formie bufetu czy szwedzkiego stołu już tak. I nie ma znaczenia, ile ktoś zje.
Koszty dofinansowania zakupu biletu komunikacji miejskiej, w sytuacji gdy pracownik otrzymuje za niego ekwiwalent pieniężny, należy wliczyć do podstawy wymiaru składek – uznał ZUS.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas