Zgodnie z informacją MSZ, do udziału w misji powinny w szczególności przymierzyć się firmy z sektora zielonych technologii (m.in. recyklingu), energetycznego (rozwiązania dla elektrowni, sieci przesyłowych, itd.), naftowo-gazowego, chemicznego, kosmetycznego i infrastruktury transportowej (m.in. budowa dróg, transport kolejowy).

Wstępny program wizyty przewiduje m.in. spotkania z przedstawicielami delegacji rządowych państw najsłabiej rozwiniętych, które będą w tym czasie brały udział w konferencji UNCTAD, spotkania bilateralne w resortach kenijskich i tanzańskich  oraz z przedstawicielami organizacji międzynarodowych działających w tych krajach, a także udział w forach biznesowych.

Te ostatnie będą szansą do przeprowadzenia bezpośrednich rozmów i nawiązania współpracy z lokalnymi firmami. Ponadto, aby przybliżyć nieco rynki tych państw, przedstawić ich sytuację gospodarczą i perspektywy rozwoju resort spraw zagranicznych planuje zorganizować specjalne przedwyjazdowe seminarium. Zgodnie z roboczym harmonogramem odbędzie się ono w Warszawie, 13 czerwca w godzinach 12-14.

Formularze, za pomocą których można dokonać zgłoszenia, znajdują się na stronie ośrodka Enterprise Europe Network przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.