Aktualizacja: 13.04.2016 02:00 Publikacja: 13.04.2016 02:00
Foto: Rzeczpospolita
Nabyte akcje własne – do czasu umorzenia – ujmowane są w ewidencji księgowej na koncie „Krótkoterminowe aktywa finansowe" (w analityce: akcje własne) i wyceniane według ceny nabycia. Zgodnie z art. 28 ust. 1 pkt 9a i ust. 2 ustawy o rachunkowości (dalej: uor) uważa się za nią cenę zakupu należną sprzedającemu, powiększoną o koszty bezpośrednio związane z zakupem. W razie nieodpłatnego nabycia akcji własnych, cena nabycia obejmuje wszystkie koszty ponoszone przez spółkę na ich nabycie. Figurujące na dzień bilansowy na koncie „Krótkoterminowe aktywa finansowe" saldo debetowe wykazuje się w aktywach bilansu jako wielkość dodatnia pod pozycją D. „Akcje własne".
Perspektywy opublikowały wyniki kolejnego rankingu programów MBA, czyli studiów kształcących menedżerów. "Złotą...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Współpraca podmiotów państwowych i samorządowych z sektorem prywatnym jest kluczowa dla zwiększenia efektywności...
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za p...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Ugoda z fiskusem czy skrócenie okresu przedawnienia podatków to wyciągnięte z kosza pomysły komisji kodyfikacyjn...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas