Aktualizacja: 02.11.2024 23:10 Publikacja: 27.09.2024 16:00
Podziękowania dla służb zaangażowanych w usuwanie skutków powodzi oraz darczyńców, umieszczone przed zniszczoną restauracją w Głuchołazach
Foto: PAP/Krzysztof Świderski
Chodzi o tzw. świadczenie interwencyjne, które będzie przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy ucierpieli wskutek powodzi, ale mimo to chcą dalej prowadzić działalność.
Szczegóły przedstawił podczas piątkowej konferencji prasowej minister rozwoju i technologii Krzysztof Paszyk. - Zaproponowaliśmy, i to znajduje się w procedowanej specustawie
powodziowej, aby wdrożyć zupełnie nowy program, aby pomoc finansowa dla
poszkodowanych przedsiębiorców mogła być swobodnie przez nich
wykorzystana w procesie przywracania funkcjonowania ich firm.
Uwzględniając specyfikę działania podmiotów gospodarczych oraz zakres
strat, proponujemy dwa sposoby wyliczenia pomocy: 16 tys. zł na każdą
osobę zgłoszoną przez przedsiębiorcę do ZUS lub 75 proc.
średniomiesięcznego przychodu za ubiegły rok – to rozwiązanie będzie
korzystne dla osób samozatrudnionych - powiedział szef MRiT.
Polska znalazła się wśród czterech państw, które Komisja Europejska pozwała do Trybunału Sprawiedliwości w związku z niewdrożeniem drugiego filaru globalnej reformy podatkowej.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Wymagania wobec podatników rosną. Fiskus i sądy coraz częściej oczekują od nich działań zabezpieczających, które nie wynikają wprost z prawa, lecz z tzw. należytej staranności.
Zamawianie nieprawdziwych recenzji w sieci jest niezgodne z prawem. Ale czy da podatkowe korzyści?
Od wtorku, 1 października 2024 r. wystartowała scentralizowana infolinia Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Połączenia z dotychczasowymi numerami urzędów skarbowych będą automatycznie przekierowywane na infolinię.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Do 25 grudnia powinny działać mechanizmy zgłoszeń zewnętrznych. RPO utworzył w związku z tym specjalny zespół.
Co najmniej 211 osób zginęło w najtragiczniejszej powodzi, jaka nawiedziła Hiszpanię w ostatnich latach. Jak poinformował premier Hiszpanii Pedro Sanchez, przeprowadzono już 4800 akcji ratunkowych i udzielono pomocy ponad 30 tys. osób. Niewykluczone jednak, że liczby te są niedoszacowane.
Zespoły ratunkowe poszukują ocalałych i ciał po gwałtownych powodziach, które przetoczyły się przez Hiszpanię. To najgorsza katastrofa powodziowa we współczesnej historii tego kraju.
Ponad 100 osób zginęło w efekcie gwałtownych powodzi na południowym wschodzie Hiszpanii. Zjawiskiem, które przyczyniło się do kataklizmu, jest DANA, zwana również potocznie zimną kroplą. Na czym polega to zjawisko?
Co najmniej 95 osób zginęło w prawdopodobnie najtragiczniejszej powodzi, jaka nawiedziła Hiszpanię we współczesnej historii. Ulewne deszcze nawiedziły region Walencji na wschodzie kraju, doprowadzając do porwania mostów i zniszczenia budynków. Setki tysięcy mieszkańców regionu nie mają dostępu do prądu.
Przepisy przewidują dwie preferencje dla firm, które przekazały żywność ofiarom powodzi. Ze stanowiska Ministerstwa Finansów wynika, że powinny stosować zerową stawkę podatku, a nie zwolnienie.
Co najmniej 62 osoby zginęły w wyniku gwałtownych powodzi, które nawiedziły prowincję Walencja na wschodzie Hiszpanii po ulewnych deszczach i burzach z gradem.
Do Sejmu trafi projekt ustawy opóźniający wprowadzenie systemu kaucyjnego. To odpowiedź resortu klimatu i środowiska na apele przedstawicieli handlu.
Przy obliczaniu podstawy wymiaru składki zdrowotnej przedsiębiorca nie będzie wykazywał przychodów i kosztów ze sprzedaży środków trwałych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas