Aktualizacja: 17.03.2015 15:37 Publikacja: 17.03.2015 14:46
Foto: www.sxc.hu
To już drugie postanowienie nakazujące zapłacić Adamowi Ś. rekordowe odszkodowanie za oszukiwanie wspólników i wyprowadzanie pieniędzy ze spółki m.in. do Stanów Zjednoczonych. Pierwsze, wobec Andrew Kozlowskiego, drugiego mniejszościowego udziałowca spółki KBP zapadło pod koniec lutego, również przed krakowskim sądem. Precedensowe jak na polskie warunki odszkodowanie za szkody (46 mln dolarów ) opisała "Rzeczpospolita".
Na mocy tego samego amerykańskiego wyroku Domanus, podobnie jak Kozlowski, domagał się dwukrotnie wyższego odszkodowania za faktycznie poniesioną szkodę - 45 mln 800 tys. dolarów wraz z odsetkami, polski sąd uznał jednak, że "stwierdzenie wykonalności przedłożonego wyroku w zakresie obejmującym całą kwotę nie dałoby się pogodzić, ze względu na jej wysokość i łączące się skutki z jej egzekucją w Polsce w tej wysokości z klauzulą porządku publicznego" - uzasadniła sędzia Marta Woźniak. Uznała jednak, że orzeczenie amerykańskiego sądu spełnia wszystkie wymogi prawne i odrzuciła argumenty Adama Ś.
Rządowy pakiet deregulacyjny ma uprościć życie przedsiębiorcom. Sejmowa opozycja zauważa, że likwiduje niewiele...
Perspektywy opublikowały wyniki kolejnego rankingu programów MBA, czyli studiów kształcących menedżerów. "Złotą...
Współpraca podmiotów państwowych i samorządowych z sektorem prywatnym jest kluczowa dla zwiększenia efektywności...
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za p...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas