Aktualizacja: 22.03.2018 05:20 Publikacja: 22.03.2018 05:20
Foto: Adobe Stock
Na mapie wymiany handlowej z Polską rośnie znaczenie Hiszpanii. W Polsce działa wiele spółek, które osobowo bądź kapitałowo są powiązane z podmiotami z Półwyspu Iberyjskiego. Stąd, kraj ten również jest celem delegacji wielu naszych pracowników. Zanim jeszcze pracodawcy podejmą decyzję o tymczasowym wysłaniu swoich pracowników do Hiszpanii, powinni zapoznać się z warunkami świadczenia tam pracy przez delegowanych.
Najważniejszym aktem regulującym zagadnienia związane z delegowaniem do Hiszpanii jest ustawa 45/1999 z 29 listopada 1999 r. Wprowadza ona do tamtejszego porządku prawnego dyrektywę 96/71/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z 16 grudnia 1996 r. dotyczącą delegowania pracowników w ramach świadczenia usług.
Rządowy pakiet deregulacyjny ma uprościć życie przedsiębiorcom. Sejmowa opozycja zauważa, że likwiduje niewiele...
Perspektywy opublikowały wyniki kolejnego rankingu programów MBA, czyli studiów kształcących menedżerów. "Złotą...
Współpraca podmiotów państwowych i samorządowych z sektorem prywatnym jest kluczowa dla zwiększenia efektywności...
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za p...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas