Aktualizacja: 01.03.2018 05:40 Publikacja: 01.03.2018 05:40
Foto: 123RF
Wiele koncernów działających w Polsce jest powiązanych biznesowo z podmiotami, które swoje siedziby mają na terenie Słowacji. W ramach wymiany doświadczeń, szkoleń czy realizacji zleceń polscy pracownicy są często wysyłani nad Dunaj. Z tego względu pracodawcy, którzy delegują podwładnych na Słowację, powinni zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi świadczenia pracy za naszą południową granicą.
Słowacja implementowała dyrektywę 96/71/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z 16 grudnia 1996 r. dotyczącą delegowania pracowników w ramach świadczenia usług. 18 czerwca 2016 r. w życie weszła słowacka ustawa nr 351/2015 dotycząca transgranicznej współpracy w zakresie delegowania pracowników do pracy związanej ze świadczeniem usług. Akt ten wprowadza określone obowiązki dla zagranicznych pracodawców, którzy zdecydują się delegować nad Dunaj swój personel. Jednym z najważniejszych obowiązków zapisanych ustawowo jest konieczność współpracy ze słowacką państwową inspekcją pracy w kwestiach związanych ze świadczeniem pracy przez pracowników na terenie Słowacji.
Rządowy pakiet deregulacyjny ma uprościć życie przedsiębiorcom. Sejmowa opozycja zauważa, że likwiduje niewiele...
Perspektywy opublikowały wyniki kolejnego rankingu programów MBA, czyli studiów kształcących menedżerów. "Złotą...
Współpraca podmiotów państwowych i samorządowych z sektorem prywatnym jest kluczowa dla zwiększenia efektywności...
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za p...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas