Aktualizacja: 05.11.2021 08:28 Publikacja: 05.11.2021 14:00
Foto: AdobeStock
Podatkowa rewolucja zwana Polskim Ładem w wielu miejscach zaostrza rygory dla podmiotów powiązanych, działających w krajowych i międzynarodowych grupach kapitałowych. Naturalne zatem, że zmiany w ustawach o PIT i CIT dotknęły także najważniejszych dla tej tematyki przepisów w zakresie cen transferowych. Przedstawiamy tu niektóre z nich.
Podatnicy z ulgą mogą przyjąć wydłużenie terminów sprawozdawczych. Termin złożenia lokalnej dokumentacji cen transferowych będzie przypadał na koniec 10. miesiąca po zakończeniu danego roku podatkowego (dziś to 9 miesięcy). Obowiązek złożenia formularza TPR-C i oświadczenia o sporządzaniu lokalnej dokumentacji określono zaś na koniec 11. miesiąca po zakończeniu roku podatkowego (dziś to też 9 miesięcy). Obowiązek sporządzenia dokumentacji grupowej będzie wciąż przypadał na koniec 12. miesiąca po zakończeniu roku podatkowego. Ponadto wydłużono z 7 do 14 dni termin na przedłożenie lokalnej dokumentacji przez podatnika na żądanie organu podatkowego.
Nowoczesne technologie działają szybko i efektywnie. Ale w świecie księgowości są problemy, które musi rozwiązać...
Ustawa o VAT już nie będzie modyfikowana pod kątem e-faktur. Eksperci radzą, aby szykować się na nowe rozwiązania.
Duże firmy zdają sobie sprawę z rewolucji, jaką przyniesie KSeF, ale niewiele z nich podjęło już przygotowania o...
Od 1 lipca 2024 r. firmy będą musiały raportować transakcje w centralnej bazie.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Opracowany przez Polską Agencję Nadzoru Audytowego poradnik dla członków rad nadzorczych ma pomagać we współprac...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas