Aktualizacja: 03.04.2025 09:00 Publikacja: 30.09.2024 10:48
Sygnalista może zgłaszać informacje o popełnieniu przestępstwa gospodarczego.
Foto: AdobeStock
– To wskazówki pochodzące od sygnalistów są najskuteczniejszym sposobem wykrywania nadużyć w organizacjach i ten stan pozostaje niezmienny od lat – podkreśla Jarosław Grzegorz, partner EY z zespołu Zarządzania Ryzykiem Nadużyć. Tę opinię potwierdzają dane międzynarodowej organizacji ACFE (Association of Certified Fraud Examiners), która zrzesza profesjonalistów zajmujących się przeciwdziałaniem i wykrywaniem nieprawidłowości. Według ACFE Report to the Nations 2024 sygnaliści umożliwili wykrycie aż 43 proc. wszystkich zidentyfikowanych nieprawidłowości. I byli w tym trzykrotnie bardziej skuteczni niż kolejne na liście działania audytu wewnętrznego.
W firmy oferujące szkolenia IT mocno uderzyła recesja w branży technologicznej, a zwłaszcza spadek popytu na poc...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Sklepy internetowe nad Wisłą mocno zerkają w stronę innych rynków – mówi nam Lorna Dunne, szefowa sprzedaży międ...
Podaż nowych mieszkań w Łodzi jest rekordowa – ich całkowita wyprzedaż mogłaby potrwać nawet trzy lata. Do tego...
Myślę, że zmiana nastawienia prezesa NBP Adama Glapińskiego jest kwestią czasu. Lipcowa projekcja pokaże już inn...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
W kwietniu możemy spodziewać się spadku inflacji, stabilizacji dynamiki płac, dobrego miesiąca w handlu z racji...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas