Aktualizacja: 18.02.2020 14:49 Publikacja: 18.02.2020 16:15
Foto: Adobe Stock
Sprawa dotyczyła decyzji, którą fiskus ustalił spółce dodatkowe zobowiązania podatkowe w VAT za miesiące od stycznia do marca 2018 r. w sumie na ponad 250 tys. zł. Urzędnicy tłumaczyli, że postępowanie podatkowe w zakresie ustalenia dodatkowych zobowiązań podatkowych za wymienione okresy przeprowadzone zostało wobec spółki na podstawie postanowienia naczelnika urzędu celno-skarbowego o przekształceniu kontroli celno-skarbowej w postępowanie podatkowe.
Kontrolerzy stwierdził, że w deklaracjach VAT-7 za te okresy podatniczka zawyżyła podatek naliczony podlegający odliczeniu z tytułu zakupu towarów i usług. A miało to związek z niezasadną kwalifikacją całości tych zakupów jako związanych z wykonywaniem czynności opodatkowanych. Tymczasem spółka w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, świadczyła głównie usługi objęte zwolnieniem z art. 43 ust. 1 pkt 7 ustawy o VAT. Polegały one na sprzedaży kryptowalut (w postaci bitcoinów). W ten sposób, w ocenie fiskusa podatniczka naruszyła postanowienia art. 86 ust. 1 ustawy o VAT.
Nie wystarczą „dobre geny” rodziców, aby dziecko z powodzeniem poprowadziło rodzinny biznes. Przekazanie firmy w...
Przygotowanie następcy do roli lidera w firmie rodzinnej należy starannie zaplanować, aby zapewnić płynne przeję...
Komisja Europejska przedstawiła pakiet propozycji mających uprościć CBAM, zmniejszyć obciążenia administracyjne...
Niepewna sytuacja geopolityczna, ryzyko eskalacji konfliktów, niekonkurencyjność gospodarek UE – to czynniki, kt...
W obliczu zbliżających się wyborów prezydenckich w Polsce zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby platformy społecznościowe nie zakłócały procesów demokratycznych.
Projekty partnerskie to jedna z możliwych form realizacji przedsięwzięć współfinansowanych ze środków unijnych....
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas