Aktualizacja: 02.12.2024 14:32 Publikacja: 28.10.2024 10:06
Foto: Adobe Stock
Mniej oczywista problematyka społeczna funkcjonowania przedsiębiorstwa może skrywać się w ramach obszaru objętego standardem ESRS S3 Dotknięte społeczności.
Wspomniany standard jest jednym z czterech standardów społecznych, w tym jednym z trzech, które zostały opracowane w sposób ogólny. Oznacza to, że poza kluczowymi elementami, nie zawiera części wskaźnikowej. Nie należy przez to jednak rozumieć, że powinien być traktowany w sposób mniej skrupulatny. Zagadnienia w nim zawarte podlegają, podobnie jak inne tematy, ocenie podwójnej istotności, a brak szczegółów w przyszłości zostanie częściowo uzupełniony w standardach sektorowych.
Dla wielu firm tematyka, której dotyczy dyrektywa CSRD jest nowa, nie rozumieją jej, nie wiedzą, jak implementować jej wymagania.
Jednym z narzędzi systemów zarządzania ochroną praw człowieka w organizacji jest mechanizm skargowy.
To już 11. odsłona „ESG w praktyce”, a w tym czasie świat ESG dynamicznie ewoluuje.
W 2023 roku Międzynarodowy Zespół ds. Zmiany Klimatu (IPCC) opublikował podsumowanie raportu, z którego wynika, że to działalność człowieka poprzez emisje gazów cieplarnianych jest odpowiedzialna za globalne ocieplenie.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Wprowadzenie w życie przepisów dotyczących sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju niesie za sobą zwiększone wymagania wobec członków zarządów i rad nadzorczych spółek.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Niemal w każdej branży przybywa ofert pracy związanej ze zrównoważonym rozwojem. 34 proc. firm w Polsce planuje zwiększyć w ciągu najbliższego roku zatrudnienie w obszarze ESG.
Nowy zakład uruchomiła firma Stock Polska. Inwestycja o wartości 50 mln euro to jeden z najnowocześniejszych i największych w Europie projektów tego typu. Jest też jednym z największych projektów przemysłowych w regionie.
Jednym z narzędzi systemów zarządzania ochroną praw człowieka w organizacji jest mechanizm skargowy.
To już 11. odsłona „ESG w praktyce”, a w tym czasie świat ESG dynamicznie ewoluuje.
Wprowadzenie w życie przepisów dotyczących sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju niesie za sobą zwiększone wymagania wobec członków zarządów i rad nadzorczych spółek.
Sejm przyjął ustawę wdrażającą dyrektywę CSRD, ale firmy nie są przygotowane do raportowania emisji dwutlenku węgla. Za brak danych zarządom firm grożą ogromne kary.
Łańcuchy wartości to jedno z największych wyzwań w raportowaniu zrównoważonego rozwoju. Zebranie danych od setek, a często tysięcy kontrahentów wiąże się z ogromnym nakładem pracy i wydatkami. Dlatego firmy szukają rozwiązań, które pomogą im usprawnić ten proces. Na rynku pojawiają się rozwiązania wspierające raportowanie.
Profilaktyka zdrowotna to fundament, który powinien chronić społeczeństwo przed chorobami, jednak w Polsce wciąż przegrywa z wydatkami na doraźne leczenie. Dzisiaj największym czynnikiem ryzyka zdrowotnego jest palenie. Dlatego jak najszybciej powinniśmy opracować strategię ograniczania spożycia produktów nikotynowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas