Aktualizacja: 24.02.2025 22:25 Publikacja: 24.02.2025 21:05
Foto: Adobe Stock
Anita Błaszczak przedstawiła na łamach „Rzeczpospolitej” wyniki najnowszego sondażu Grant Thornton. 37 proc. ankietowanych przedsiębiorstw twierdzi, że już wcale nie pozwala swoim pracownikom pracować zdalnie. Rok wcześniej takich pracodawców było 23 proc. Co dziesiąta firma planowała ograniczenie pracy zdalnej w 2025 r., co druga z nich zamierzała nakazać całkowity powrót do biur, a połowa planowała zwiększyć częstotliwość pracy w biurze.
Pakiety medyczne, czyli najatrakcyjniejszy w oczach pracowników benefit, mogą w 2025 r. zdrożeć nawet o 30 proc.
Zostało tylko jedno posiedzenie Sejmu na przyjęcie ustawy, która wydłuża termin na złożenie informacji o skorzystaniu z pomocy de minimis i uniknięcie wysokich rachunków za prąd dla firm.
Trybunał Sprawiedliwości UE uznał, że dyrektywa w sprawie zwalczania zatorów płatniczych zakazuje, by termin płatności dłuższy niż 60 dni został ukształtowany jednostronnie przez dłużnika. Chyba że można wykazać, że strony umowy wyraziły zgodną wolę związania się takim warunkiem.
Co robić, jeżeli przedsiębiorca dostał nieoczekiwanie wezwanie do zwrotu subwencji z tarczy antykryzysowej? – Nie jesteśmy bezbronni, szanse na wygraną z PFR-em są duże – twierdzi adwokat Krzysztof Kuczyński i tłumaczy, jak się bronić w takich sytuacjach.
W poniedziałek okaże się, czy plan gospodarczy, który rząd ma realizować w najbliższych latach, odpowiada oczekiwaniom przedsiębiorców wobec władz. A tych jest długa lista.
Przewoźnicy mają już listę własnych postulatów co należy uprościć, aby ulżyć firmom w funkcjonowaniu i odwrócić niebezpieczeństwo licznych bankructw w branży transportu drogowego.
Nowe limity zarobkowe dla emerytów i rencistów będą obowiązywać w marcu, kwietniu i maju 2025. Ile dokładnie będzie można dorobić do emerytury?
Mniejszy wybór ofert zatrudnienia sprawia, że potknięcia kandydatów rzadziej im teraz uchodzą płazem.
W minionym roku skurczył się w Polsce odsetek firm, które akceptują zdalną pracę białych kołnierzyków. Nadal są jednak w większości, a nakaz powrotu do biur grozi wzrostem rotacji i spadkiem zaangażowania.
Najnowsze badanie naukowców z Uniwersytetu Harvarda pokazało, że w porównaniu z mężczyznami kobiety są znacznie bardziej sceptyczne w kwestii korzystania ze sztucznej inteligencji. Zdaniem ekspertów nie wynika to z braku umiejętności obchodzenia się z AI, ale z obaw, które mają dwojakie podłoże.
- Chcemy pokazać polskiemu społeczeństwu, ale też polskim przedsiębiorcom, których jest ponad trzy miliony w naszym kraju, że potrafimy zorganizować w sposób absolutnie profesjonalny coś, co do tej pory nie udało nikomu - powiedział Rafał Brzoska, prezes InPostu, szef zespołu do spraw deregulacji, w TVN24. Według przedsiębiorcy „trudno by urzędnicy deregulowali sami siebie”.
Przedstawiamy najciekawsze orzeczenia z zakresu prawa gospodarczego, administracyjnego, prawa pracy i ubezpieczeń, a także cywilnego oraz karnego wybrane ze stycznia 2025 r.
50,60 zł wynosi opłata za każde zapytanie, jakie komornik wnosi do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Rocznie kosztuje to obywateli ponad 200 mln zł. Jaka jest szansa na obniżenie kosztów?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas