Cyberzagrożenia, klęski żywiołowe i wojna hybrydowa – jak zabezpieczyć swoją firmę?

Ataki phishingowe, klęski żywiołowe, a nawet działania związane z wojną hybrydową to tylko niektóre z wyzwań, z którymi muszą się mierzyć przedsiębiorcy w obszarach cyberbezpieczeństwa swojej firmy.

Czy pracodawca musi stworzyć przestrzeń do modlitwy? Wyznania religijne w pracy

Różnorodność wyznaniowa w polskich firmach staje się coraz bardziej widoczna. Coraz częściej pojawiają się pytania, jak pracodawcy powinni reagować na potrzeby religijne zatrudnionych oraz w jaki sposób prawo pracy reguluje te kwestie.

Patent jako narzędzie w strategii biznesowej przedsiębiorstwa

Patenty odgrywają kluczową rolę w strategii biznesowej wielu przedsiębiorstw, zwłaszcza tych działających w sektorach opartych na innowacjach i technologii.

Optymalizacja podatkowa: Jakie wydatki można uwzględnić w kosztach firmowych?

Każda branża ma swoje specyficzne koszty, które mogą być uznane za koszty uzyskania przychodów.

Unikaj ryzyka: Sprawdź kontrahenta zanim podpiszesz umowę

Brak pełnej weryfikacji kontrahentów może prowadzić do strat finansowych i reputacyjnych. Współpraca z firmami zaangażowanymi w oszustwa podatkowe niesie za sobą ryzyko kontroli skarbowej, grzywny lub kary administracyjnej.

Jak negatywne opinie mogą wpłynąć na Twój Biznes? Zarządzanie reputacją online

Opinie w internecie to jeden z kluczowych elementów, które kształtują wizerunek firmy. Współcześni konsumenci coraz częściej podejmują swoje decyzje zakupowe, kierując się opiniami dostępnymi w sieci. Paweł Potocki, adwokat z kancelarii Marszałek & Partnerzy, przybliża, jak skutecznie zarządzać reputacją online i unikać poważnych konsekwencji prawnych i wizerunkowych.

Korzystanie z AI w pracy – prawne aspekty i praktyczne porady

Sztuczna inteligencja staje się coraz bardziej integralnym elementem nowoczesnego środowiska pracy, ale wraz z jej rosnącym znaczeniem pojawiają się również pytania dotyczące regulacji prawnych i etycznych aspektów jej użytkowania. W najnowszym odcinku podcastu „Nawigator Prawny”, radca prawny Anna Hoffman- Flatow z Kancelarii Prawnej JWP analizuje te kwestie szczegółowo.

Granice reklamy – etyczne i prawne aspekty promowania marki

Nieodłącznym elementem skutecznej kampanii reklamowej jest świadomość granic, które wyznaczają zarówno prawo, jak i etyka. W najnowszym odcinku podcastu „Nawigatora Prawnego”, Joanna Ryczek z Kancelarii Głowacki i Wspólnicy omówi temat ograniczeń marketingowych, które dotykają każdego przedsiębiorcy.

Reklamacja konsumenta kierowana do przedsiębiorców

Przedsiębiorca zobowiązany jest przed zawarciem umowy udzielić konsumentowi wszystkich niezbędnych informacji związanych ze sprzedażą towaru – mówi Waldemar Szubert, radca prawny z Kancelarii Radców Prawnych Ryszewski Szubierajski.

Czy ochrona patentowa musi tyle kosztować?

Rozsądna optymalizacja wydatków na poziomie europejskim i międzynarodowym w zakresie ochrony patentowej jest kluczowa dla przedsiębiorców – wyjaśnia w pierwszym odcinku podcastu ,,Prawo w firmie” Piotr Godlewski, krajowy i europejski rzecznik patentowy w JWP Rzecznicy Patentowi.

Sprawozdanie z realizacji strategii podatkowej. Ostatni dzwonek dla największych podatników

Obowiązujące od początku 2021 r. przepisy nakładają na największych podatników CIT obowiązek opublikowania informacji o realizowanej strategii podatkowej. Pozostaje niewiele czasu, aby uniknąć dotkliwych sankcji - tłumaczy Michał Wykurz, doradca podatkowy i Szef Działu Compliance w kancelarii Sendero Tax & Legal.

Porozumienie o Jednolitym Sądzie Patentowym. Czy nowe regulacje wpłyną na polskich przedsiębiorców?

Od momentu wejścia w życie Porozumienia o Jednolitym Sądzie Patentowym nie będzie już konieczna walidacja patentu europejskiego w kraju, który ratyfikował porozumienie – wyjaśnia Oskar Gińko z Kancelarii AOMB.

Dlaczego warto korzystać z możliwości pociągnięcia członka zarządu spółki kapitałowej do odpowiedzialności majątkowej?

Wierzyciele w każdym wypadku powinni jak najszybciej kierować swoją uwagę na osoby z zarządu spółek kapitałowych zawsze wtedy kiedy nie są w stanie uzyskać zaspokojenia swoich roszczeń – tłumaczy adwokat Artur Przestrzelski z Kancelarii Prawnej Gajewski Trawczyńska i Wspólnicy.

Czy restrukturyzacja jest szansą na drugie życie firmy?

Restrukturyzacja dotyczy wielu firm, nie tylko tych, w których jest przeprowadzana. Co w sytuacji, gdy nasz kontrahent wybierze restrukturyzacje? - tłumaczy Krzysztof Piotrowski, doradca restrukturyzacyjny z Kancelarii Radcy Prawnego i Doradcy Restrukturyzacyjnego Krzysztofa Piotrowskiego.

Jak przygotować się na wejście marki do Metaverse?

Firmy, które już dziś przygotują się na obecność w metaverse, zyskają przewagę technologiczną oraz dodatkowy kanał sprzedaży i promocji swoich produktów i usług – tłumaczy Karolina Brzezińska, aplikantka radcowska z JWP Rzecznicy Patentowi.

Jak przygotować się na kontrolę WIOŚ w firmie?

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska jest organem administracji publicznej, istotnym dla wszystkich prowadzących działalność gospodarczą. Przez wielu nazywany jest często policją środowiskową – mówi Dawid Mielcarski, senior manager, adwokat w Andersen w Polsce.

Przełomowy Rozwój AI: Ryzyka i najlepsze praktyki pracy ze sztuczną inteligencją

Ponad 30% procesów biznesowych jest zautomatyzowanych przez jakoś formę sztucznej inteligencji. W ciągu najbliższych dwóch lat ta liczba może stanowić 50% - mówi dr Maciej Stodulski z JWP Rzecznicy Patentowi.

Instrumentalne wszczęcie postępowania karnego skarbowego

Istotą problemu jest wszczynanie postępowań karnych skarbowych wyłącznie w celu zawieszenia biegu terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego- wyjaśnia adwokat Tomasz Wichary, doradca podatkowy w Andersen w Polsce.