Aktualizacja: 14.07.2021 08:26 Publikacja: 14.07.2021 17:15
Foto: Adobe Stock
Pracodawcy znów interesują się delegowaniem zatrudnionych. Coraz chętniej wysyłają pracowników do pracy za granicę, szczególnie że Polska w wielu krajach świeci się na zielono pod kątem ryzyka związanego z koronawirusem. Na liście państw, do których krajowe firmy delegują zatrudnionych z dużą częstotliwością, z pewnością jest Francja.
Francuski urząd DARES (Direction de l'Animation de la Recherche, des Études et des Statistiques), podległy Ministerstwu Pracy, sporządzający m.in. analizy i statystyki na temat pracy, opublikował w czerwcu 2021 r. pełne badanie poświęcone zagranicznym pracownikom delegowanym do Francji. Z raportu wynika, że w 2019 r., z wyłączeniem transportu drogowego, 261 300 pracowników zagranicznych zostało co najmniej raz oddelegowanych do Francji przez firmy mające siedzibę za granicą, co daje łączną liczbę delegowań 675 300. Wśród nich 9 proc. stanowili polscy pracownicy (tj. około 6500 osób), pracujący głównie w sektorze budowlanym. Wśród członków Unii Europejskiej Polska jest trzecim – po Portugalii i Rumunii – krajem wysyłającym najwięcej pracowników do Francji w ramach delegowania.
W biurowcach nie gasi się już światła o 23:00. Praca po godzinach przeniosła się do domów.
Praca w dni wolne jest ściśle uregulowana i powinna być zrekompensowana. Pracodawca, który tego nie dopilnuje, m...
W tym roku 3 maja wypada w sobotę. Kiedy pracownikowi należy się wolne?
Częstym przedmiotem sporów z ZUS jest wysokość wynagrodzenia ustalonego przez strony w umowie o pracę. W razie z...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Na co zwrócić uwagę, by umowa podpisana z samozatrudnionym była zgodna z prawem? Błąd może pociągnąć za sobą kon...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas