Aktualizacja: 23.11.2024 10:51 Publikacja: 25.10.2020 12:35
Foto: Dubaj zaprasza na połączone GITEX, GITEX Future Stars, GISEC, Future Blockchain Summit i Marketing Mania. Będzie to jedyne wydarzenie technologiczne odbywające się na żywo w 2020 r. w Dubaju w ZEA. Źródło: Adobe Stock
Jest kilka unijnych schematów pomocy, z których mogą skorzystać przedsiębiorstwa mające siedzibę na terytorium Polski, a dzięki którym mogą postawić pierwsze lub kolejne kroki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA). W Emiratach, w których już za niecały rok ma się rozpocząć Światowa Wystawa EXPO opóźniona ze względu na pandemię koronawirusa o rok (nowy termin wydarzenia w Dubaju to 1 października 2021 r. – 31 marca 2022 r.). Schematy te są częścią krajowego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.
Reaktywację biura handlowego PAIH w Kijowie oraz powstanie drugiej placówki Agencji w zachodniej Ukrainie oraz wzmocnienie roli Polski w międzynarodowych instytucjach ds. odbudowy Ukrainy zapowiada Jadwiga Emilewicz, pełnomocnik rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej.
Stany Zjednoczone są już dla Polski siódmym rynkiem eksportowym z trzyprocentowym udziałem w całym polskim eksporcie. Jednocześnie coraz więcej amerykańskich firm jest niewypłacalnych.
Po latach oczekiwania polscy producenci wołowiny mają szansę wejść do nielicznej grupy eksporterów mięsa wołowego na chiński rynek.
Ostatnie tygodnie przyniosły Uzbekistanowi szereg ważnych wydarzeń o charakterze politycznym. Pod koniec kwietnia przeprowadzono referendum dotyczące zmian w konstytucji. W pierwszej dekadzie maja prezydent Szawkat Mirzijojew ogłosił przedterminowe wybory prezydenckie. Odbędą się one już 9 lipca br.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Na warszawskim Lotnisku Chopina powstał punkt wydawania paszportów tymczasowych. Polscy podróżni, w tym przedsiębiorcy, zmierzający na Wyspy Brytyjskie po spełnieniu pewnych warunków mogą tam szybko otrzymać tymczasowy dokument.
Polska jest na liście dziesięciu najważniejszych krajów, z którymi Emiraty chcą współpracować przez najbliższe 50 lat. Również dla Polski współpraca z ZEA staje się coraz ważniejsza.
Polski pawilon na Expo 2020 w Dubaju odwiedziło 1,5 mln osób. Plasuje to nasz kraj wśród dwudziestu najczęściej odwiedzanych pawilonów. Na Expo zaprezentowało się 2500 polskich firm. Po światowej wystawie w Emiratach czas na Expo w Japonii.
Polski pawilon zdobył drugą nagrodę w oficjalnym konkursie organizowanym dla wszystkich wystawców na Expo przez Biuro Wystaw Światowych, czyli organizację odpowiedzialną za nadzór wystaw światowych.
Odbywające się dziś w Dubaju Polsko-Afrykańskie Forum Gospodarcze ma być przyczynkiem do mocniejszego zacieśnienia relacji gospodarczych z krajami afrykańskimi. To ostatni mocny akcent polskiego programu gospodarczego podczas trwania Expo 2020.
Polski pawilon zajął pierwsze miejsce w kategorii dużych pawilonów w konkursie World Expo Awards organizowanym przez EXHIBITOR Magazine. W kategorii bardzo dużych pawilonów wygrała Arabia Saudyjska, w średnich Szwajcaria, a w małych Vision Pavilion.
4 marca br. Pawilon Polski odwiedził milionowy gość – Aisha, pochodząca ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W ostatnich tygodniach Pawilon Polski odwiedza codziennie kilkanaście tysięcy osób.
Nasze województwa na Expo w Dubaju postawiły na misje gospodarcze oraz organizację konferencji branżowych w Pawilonie Polski - mówi Adrian Malinowski, komisarz generalny sekcji polskiej na Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju.
Pawilon Polski na Expo ma szansę być prawdziwym miejscem promocji dla polskich firm, a przez trzy miesiące odwiedziło go już ponad 500 tys. osób - mówi Adrian Malinowski, komisarz generalny sekcji polskiej na Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas