Aktualizacja: 24.07.2021 23:03 Publikacja: 25.07.2021 10:00
Foto: Adobe Stock
Tak uznał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z 26 kwietnia 2021 r. (0111- KDIB2-1.4010.79.2021.1.BJ).
Wnioskodawca, będący spółką komandytową, prowadzi działalność w branży elektrycznej. W spółce dwie osoby fizyczne posiadają status komandytariusza, a także spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – status komplementariusza. Z uwagi na planowane zwiększenie efektywności prowadzonej działalności oraz w związku z planowaną reorganizacją, spółka planuje nabywać usługi doradztwa gospodarczego, biznesowego i strategicznego od osób będących ekspertami w tym zakresie, którzy równocześnie są komandytariuszami spółki. Komandytariusze będą świadczyć usługi na rzecz spółki w ramach prowadzonych przez siebie indywidualnych działalności gospodarczych. Spółka planuje zawrzeć z ekspertami odpowiednie umowy o świadczenie usług. W umowach tych będą zapisy przewidujące stosowne wynagrodzenie za usługi. Dodatkowo spółka będzie gromadzić dokumentację potwierdzającą wykonanie ww. usług.
Aby wesprzeć wybraną organizację, wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym jej numer KRS i określić kwotę, jaką ch...
Do podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług wlicza się również inne podatki, takie jak podatek dochod...
Spółki mogą zaliczyć do kosztów podatkowych CIT hipotetyczne koszty pozyskania kapitału zewnętrznego, jeśli źród...
Aby ustalić zobowiązanie podatkowe PIT za 2024 r., konieczne może być skorygowanie przychodów i kosztów podatkow...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Utrata przez aktywa zdolności do generowania korzyści ekonomicznych wymaga dokonania odpisu aktualizującego wart...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas