Reklama
Rozwiń

ePUAP w sprawach podatkowych: pismo ogólne do składania wniosków

ePUAP daje więcej możliwości w sprawach podatkowych niż mogłoby się wydawać. Korzystając z tej platformy można prowadzić korespondencję z urzędnikami i załatwić wiele spraw, nie tracąc czasu na wizytę w urzędzie lub na poczcie.

Publikacja: 16.06.2016 02:00

ePUAP w sprawach podatkowych: pismo ogólne do składania wniosków

Foto: 123RF

W Dobrej Firmie z 2 czerwca omówione zostało w jaki sposób rozpocząć pracę z platformą ePUAP („Aby skrzystać z ePUAP, trzeba się najpierw zarejestrować", str. >F2). W dzisiejszym artykule wyjaśnimy jak składać wnioski z wykorzystaniem tej platformy.

W różnych urzędach są załatwiane bardzo odmienne sprawy. Inaczej wygląda postępowanie przed organem podatkowym, a czym innym charakteryzują się na przykład procedury meldunkowe. W samym tylko urzędzie miasta można między innymi: zapłacić podatek, rozgraniczyć nieruchomości, zameldować się na pobyt stały, wymienić prawo jazdy i uzyskać pozwolenie na rozbiórkę. Załatwianie tych spraw różni się zasadniczo, co musi uwzględniać ePUAP. W związku z tym instytucje udostępniają możliwość załatwiania właściwych dla siebie spraw z uwzględnieniem ich specyfiki. Opracowanych przez urzędy procedur jest zwykle niewiele. Na szczęście platforma elektroniczna przewiduje możliwość wysłania pisma ogólnego, które jest wyjątkowo użyteczne dla potrzeb podatkowych.

Pozostało jeszcze 86% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Twoje wsparcie decyzji biznesowych i pomoc w codziennej pracy.
Interpretacje ważnych zmian prawa, raporty ekonomiczne, analizy rynku, porady i praktyczne wskazówki ekspertów „Rzeczpospolitej”.
Podatki
Płacisz organizacji pracodawców za reklamę? To koszt bez limitu
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Podatki
Kary umowne za opóźnienie w realizacji usługi co do zasady mogą być kosztem podatkowym. Wyrok NSA
Podatki
Piwo w kosztach firmy? Tylko bezalkoholowe
Podatki
Jak nie ma usługi, to nie będzie podatku. Ważny wyrok ws. VAT
Podatki
Sprzątanie po Polskim Ładzie. Na tę zmianę czekają spółki. Czy TSUE pomoże?